Kuriózna fóbia! To, čo je pre mnohých lahôdka, vyvoláva u mladej ženy panický strach!

Zdieľať
World Cheese Championships
Free samples of cheese sit out for spectators during the first day of judging for 2014 World Championship Cheese Contest Tuesday, March 18, 2014, in Madison, Wis. Entries in the contest reached a new record this year, growing five percent to more than 2,600 entries from 22 nations around the world. (AP Photo/Carrie Antlfinger)

22-ročná študentka menom Melissa North nie je schopná prejsť okolo chladiacich boxov so syrom v supermarkete – trpí totiž fóbiou zo syra!

Ak si si myslel, že niečo také nemôže existovať, vyvedieme ťa z omylu. Fóbia zo syra má dokonca aj odborný názov – turofóbia.

Táto nezvyčajná fóbia sa u Melissy objavila, keď mala len štyri roky a keď uvidí syr, obleje ju studený pot a do očí sa jej nahrnú slzy.

Jej strach zo syra sa údajne zhoršil po tom, čo sa stala obeťou jedného krutého žartu.

Keď mala 15-rokov, jej spolužiaci, ktorí o jej fóbii vedeli, si mysleli, že bude sranda, keď budú do nej hádzať kúsky syra.

Syr mala všade, v panike ušla na toalety a plakala. Jej priateľka jej síce pomohla a očistila ju od kúskov syra, no keď si Melissa dnes spomenie na tento nepríjemný zážitok, urobí sa jej nevoľno.

Dnes sa preto Melissa vyhýba supermarketom a všetkým miestam, kde by mohla vidieť syr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom