Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kvôli nezmyselnému zákonu muž takmer prišiel o svojho štvornohého miláčika. Zachránila ho petícia

Doga.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
reklama:
reklama:

V niektorých krajinách majú naozaj zaujímavé zákony. Až sa vám pri nich rozum zastaví. Je naozaj potrebné, aby to zašlo až tak ďaleko? 

Argentínska doga je uznávaným plemenom, ktoré, ako už jeho názov napovedá, má svoj pôvod v Argentíne. A aj keď ich ľudia chovajú hlavne ako lovecké psy, veľa z nich sa správa celkom ako milý rodinný štvornohý miláčik. Treba myslieť na to, že všetko záleží od výchovy majiteľa. Preto sú u týchto psov útoky na ostatné psy (nedajbože na človeka) veľmi ojedinelé.

Dog 1574604_640.jpg
Foto: www.imgur.com

V mnohých európskych krajinách je však argentínska doga považovaná za bojové plemeno, z čoho vyplývajú aj rôzne zákony. Napríklad, v Dánsku je chov a najmä dovoz týchto zvierat zakázaný. V prípade porušenia tohto zákona psa vo veľa prípadoch „uspia“.

Talian Giuseppe Koch si nanešťastie nebol vedomý tohto zákazu. Vzal svojho verného psa menom Iceberg do Dánska. Po príchode na letisko Giuseppe aj jeho fenka prešli bezpečnostnou kontrolou a všetko sa zdalo byť dokonalé. Avšak, krátko na to došlo k incidentu. Polícia sledovala, ako sa Iceberg priblížila k inému psovi a trochu sa „pochytili“. Polícia ju okamžite vzala do útulku, kde mala byť nekompromisne vystavená pred smrtiacu injekciu.

Argentinska doga.jpg
www.facebook.com

Giuseppe bol z celej situácie zdrvený. Keď sa dozvedel o dánskom zákone, pochopil, čo sa deje. Smrť jeho fenky však pokladal za veľký trest. Chcel len, aby mohli spoločne opustiť krajinu a cestovať späť do svojho domova, a tak jej zachrániť život.

A skutočne sa mu to podarilo. S pomocou rôznych osobností, petície a veľkej verejnej podpory dokázali dánske orgány presvedčiť, aby mohli odcestovať. A tak spolu prišli späť domov do Talianska, kde sa môžu tešiť snáď ešte na dlhý spoločný život.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 10. júla 2017Zdroj www.tierfreund.co © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: