Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľadové kráľovstvo na Hrebienku láka veľké množstvo turistov

Sni mka obrazovky 2018 01 14 oa18.21.15.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že tohtoročná zima nie je zatiaľ taká, na akú sme zvyknutí. Tak ani tento rok nie je výnimkou a Hrebienok v Tatrách nám ponúka nádherné ľadové kráľovstvo Tatranský dóm, ktorý sa určite oplatí navštíviť. Už ste na tomto mieste boli?

Čo sa stalo inšpiráciou?

Súčasný Tatranský dóm symbolizuje tému pocta rodine, ktorá je inšpirovaná masívnou rímskokatolíckou bazilikou Sagrada Familia v BarceloneSamotná bazilika je vybudovaná v štýle stredovekých katedrál a je jedným z najväčších a najznámejších diel katalánskeho architekta Antonia Gaudího.

Kto je autorom slovenského ľadového kráľovstva?

Pri tvorbe ľadového kráľovstva spolupracoval Adam Bakoš s tímom slovenských, českých a španielskych sochárov. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1440 ľadových blokov, ktoré dohromady tvoria viac ako 190 ton ľadu.

Ľadové kráľovstvo vás prenesie do rozprávky

Táto stavba nemá na Slovensku obdobu a určite sa oplatí ísť si ju pozrieť zblízka. Toto miesto vás dostane precíznou prácou a detailami, ktoré podčiarkuje príjemné osvetlenie. Zaujímavosťou tohto dómu je aj to, že každú nedeľu sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktoré atmosféru tohto miesta ešte viac umocnia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. januára 2018Zdroj vt.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: