Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lady Gaga predstavila nový videoklip, zobrazuje sexuálne násilie!

Horizon33_2015-9-18_16-37-4
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Pôsobivé video k piesni Til It Happens To You oboznamuje verejnosť so sexuálnym násilím na školských internátoch.

Americká speváčka a skladateľka Lady Gaga vo štvrtok prostredníctvom YouTube zverejnila videoklip ku skladbe Til It Happens To You. Video zobrazuje mladých ľudí, ktorí sa stali obeťami znásilnenia. Til It Happens To You je totiž sprievodnou piesňou dokumentárneho filmu The Hunting Ground (2015), ktorý sa venuje problematike sexuálneho násilia medzi mladými ľuďmi. V januári tohto roka snímku premietli na filmovom festivale Sundance.

Horizon33_2015-9-18_16-32-42
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Okrem Lady Gaga sa na písaní skladby podieľala Diane Warren. O réžiu hudobného videa sa postarala Catherine Hardwicke, známa vďaka filmom Trinástka (2003) či Súmrak (2008). Účinkuje v ňom napríklad herečka Nikki Reed, ktorá sa v minulosti predstavila v oboch spomínaných snímkach.

Video, ktoré je zároveň súčasťou verejnej kampane, zobrazuje násilie veľmi realisticky. Tvorcovia sa tým snažia získať pozornosť spoločnosti. „Verím, že táto kampaň vyšle jasnú správu o tom, že treba podporiť odvážne obete násilia a ukončiť túto epidémiu, ktorá sužuje internáty našich vysokých škôl,“ uviedla Hardwicke vo svojom vyhlásení.

Warren sa pri písaní textu inšpirovala skutočnými príbehmi ľudí, s ktorými sa osobne stretla. Obeťou sexuálneho napadnutia je údajne aj Lady Gaga, ktorá túto skutočnosť odhalila koncom minulého roka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 18. septembra 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
K téme
reklama:
reklama:
reklama: