O tom, že Lady Gaga si dokáže obliecť aj kostým z mäsa, sme sa už presvedčili. Vedeli ste o nej aj tieto fakty?

Zdieľať
profil lady gaga

Speváčka Lady Gaga je okrem iného známa aj vďaka svojmu extravagantnému štýlu. Vždy dokáže prekvapiť verejnosť a fanúšikov nejakým bláznivým outfitom. 

Celé meno tejto úspešnej speváčky je Stefani Joanne Angelina Germanotta. Nakoľko, ako sami vidíte, vo svete šoubiznisu by nebolo vôbec praktické, má aj dve umelecké mená a to Lady Gaga Mother Monster. Okrem toho, že sa z nej stala speváčka, Lady Gaga je aj skladateľka, herečka či hudobná producentka.

Rada mení svoj účes a nemá problém zverejniť aj nahé fotky na sociálnej sieti. Je to naozaj človek mnohých tvárí, takže sa niet čo čudovať, že jej začiatky sa spájajú s účinkovaním v divadle. Počas strednej školy účinkovala vo viacerých divadelných hrách a bola tiež súčasťou rockovej skupiny, ktorú však onedlho opustila.

Vtedy začala pracovať ako skladateľka pre nahrávaciu spoločnosť Sony/ATV Music Publishing. Tu si jej spevácke schopnosti všimol hudobník Akon a pomohol jej podpísať zmluvu s Interscope Records a jeho vlastným vydavateľstvom.

Lady Gaga a jej kariéra

V roku 2008 vydala Lady Gaga svoj debutový album The Fame, sprevádzaný singlami „Just Dance“ a „Poker Face“. O rok neskôr vyšiel jej EP album, The Fame Monster , na ktorom sa objavila úspešná skladba „Bad Romance“. V máji 2011 vydala svoj druhý štúdiový album Born This Way a o dva roky neskôr tretí s názvom Artpop, ktorý sa dostal na vrchol amerických rebríčkov. Začiatkom jesene 2014 vyšiel jej jazzový album Cheek to Cheek. 21. októbra vydala piaty štúdiový album Joanne.

Lady gaga 3.jpg

Ocenenia pre Lady Gaga

Lady Gaga je hrdou držiteľkou viac ako 200 ocenení. Medzi tie najznámejšie patrí 6 Grammy Awards, 13 MTV Video Music Awards, 1 Golden Globe Award, 12 Guinness World Records, 3 Brit Awards, 1 American Music Award, 9 World Music Awards a cena Songwriters Hall of Fame, ktorú dostala ako prvý umelec vôbec za to, že výrazným spôsobom zmenila pop hudbu a dosiahla v nej status „pop ikona“.

Lady gaga 4.jpg

Okrem hudobných a hereckých cien je Lady Gaga držiteľkou aj prestížnej ceny módnej ikony CFDA Fashion Award. Gaga je jedným z mála umelcov, ktorí boli ocenení cenou módnej aj hudobnej ikony.

Lady gaga 5.jpg

Lady Gaga – Million reasons

Million Reasons je jej druhý singel z piateho štúdiového albumu Joanne, ktorý vyšiel 8. novembra 2016. Pieseň bola najskôr vydaná ako promo singel, ale nakoniec sa stala oficiálne druhým singlom miesto pôvodne zvolenej piesne „A-Yo“. Na skladbe spolupracovala Gaga s americkou country speváčkou a skladateľkou Hillary Lindsey, anglickým hudobníkom Markom Ronsonom a Michaelom Tuckerom.

Lady Gaga – Bad romance

Bad Romance je pieseň z druhého EP albumu The Fame Monster. Napísala ju samotná speváčka s producentom Red One. Text k piesni Bad Romance v sebe skrýva príťažlivosť k osobám, romantiku. Pieseň obsahuje niekoľko viet vo francúzštine.

Lady Gaga 2018

Pred pár mesiacmi písalo množstvo médií o tom, ako musela speváčka zrušiť 10 koncertov v Európe a Južnej Amerike pre veľké bolesti. Sama neskôr vyhlásila, že je „zničená“ z toho, že sklamala svojich fanúšikov. Jej zdravotnícky tím podporil rozhodnutie, aby sa zotavovala doma. Speváčka mala koncertovať v londýnskej 02 Aréne a na ďalších miestach v Británii, Švédsku, Švajčiarsku, Nemecku, Dánsku, Brazílii a Francúzsku.

Lady Gaga okrem iných akcií tento rok upútala pozornosť aj na 75. ročníku filmového festivalu v Benátkach, kde porota udeľuje ceny Zlatých levov. Hneď zaujal jej príchod v čiernych obtiahnutých šatách a extravagantný účes.

41416174_10156864720854574_10171680852803584_n.jpg

Lady Gaga vek neskrýva, veď na to ani nemá dôvod. Vo svojich 32 rokoch vyzerá úžasne mladistvo a energicky. Svojou extravagantnosťou získava množstvo fanúšikov, predovšetkým na sociálnych sieťach. Lady Gaga youtube obohatila niekoľkými skvelými singlami, ktoré majú milióny videní. Nielen ten, ale aj Instagram či Facebook ľudia pravidelne sledujú, pretože obsahujú množstvo fotografií a videí z jej života.

Lady Gaga a zaujímavosti, ktoré ste možno o nej nevedeli

– dátum narodenia – 28. marec 1986

– miesto narodenia – Manhattan, New York, USA

– hudobné žánre – Electropop, Dance-Pop, Soft Rock, Country-Pop, Country-Dance, Dance-Rock, Jazz

– hrá na klavír a elektrickú gitaru

– zbožňuje módu

– v móde, vystupovaní a hereckej interpretácii sa necháva inšpirovať Grace Jonesovou

– má vlastný produkčný tím – Haus of Gaga, ktorý jej pripravuje odev, účesy, líčenie a kostýmy

– jej obľúbený filozof je Rainer Maria Rilke

– je veľkou zástankyňou práv LGBT a verejne to aj prehlasuje, je tzv. gay ikona

– študovala na Tisch School of the Arts, fakulte NYU, z ktorej odišla, aby sa mohla venovať hudobnej kariére

– má vlastnú neziskovú organizáciu Born This Way Foundation, ktorá sa sústreďuje na podporu mládeže a boju proti šikane

– jej matka sa volá Cynthia Louise „Cindy“ (Bissett) a otec je podnikateľ Joseph Anthony „Joe“ Germanotta, Jr.

– má mladšiu sestru Natali, ktorá študuje módu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom