Letné festivaly 2024: Prehľad toho najlepšieho, čo treba zažiť na vlastnej koži

Zdieľať
Letné festivaly 2024: Prehľad toho najlepšieho, čo treba zažiť na vlastnej koži
Ilustračné foto: www.gettyimages.com

Prinášame vám prehľad najväčších hudobných a kultúrnych udalostí, ktoré na vás čakajú toto leto. Letné festivaly 2024 vás tento rok určite nesklamú.

Leto je tu a s ním prichádza obdobie plné zábavy, hudby a nezabudnuteľných zážitkov. Pre mnohých ľudí je letná sezóna synonymom festivalov, kde môžu stráviť dni plné energie, dobrej hudby a stretnutí so svojimi obľúbenými umelcami. Ak sa chystáte na letné dobrodružstvo, pripravili sme pre vás prehľad niektorých najväčších či najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a tiež u našich susedov. Letné mesiace sľubujú množstvo zážitkov, ktoré sa oplatí zažiť na vlastnej koži. No horúce leto ešte len začína.

Letné festivaly 2024

Dobrý festival 2024 (14. 6. – 16. 6. 2024)

Už v júni nás čaká veľa zaujímavých festivalov. Za zmienku určite stojí 14. ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU, ktorý pripravil množstvo dobrej muziky, umenia, športu, zábavy, jedla a pitia. Filozofiou Dobrého festivalu je ponúknuť na jednom mieste hudbu a umenie rôznych žánrov. No jednoducho veľa dobrej zábavy. Predstavia sa populárne kapely ako IMT Smile, Kollárovci, Kandráčovci, INE KAFE, HEX, Peter Bič Project, King Shaolin, KALI a iní.

Follow Festival Donovaly 2024 (20. 6 – 23. 6. 2024)

Chcete zažiť festival na horách? Tak si nenechajte ujsť Follow Festival Donovaly 2024, ktorý sa bude konať v krásnom prostredí hôr a sľubuje netradičný koncept festivalu. Podľa organizátorov ide o najdostupnejší festival na Slovensku za šialenú cenu. O zábavu sa postarajú zvučné mená ako napríklad Desmod, Gladiator, Horkýže Slíže, Dalibor Janda, Separ, INE KAFE, CALIN, KMEŤOBAND a mnoho ďalších.

Topfest 2024 (27. 6. — 29. 6. 2024)

Tohtoročný Topfest sa tentoraz odohrá na žilinskom letisku a na svoje si prídu najmä fanúšikovia žánrov ako ROCK-METAL-PUNK. Tento festival pravidelne prináša hviezdy slovenskej, českej či zahraničnej hudobnej scény a je známy svojou príjemnou a priateľskou atmosférou. Okrem koncertov sa tu organizujú aj rôzne súťaže a zábavné aktivity pre návštevníkov. Tento ročník sa na stage predstavia kapely ako Scorpions, KABÁT, FIVE FINGER DEATH PUNCH, BijouTerrier, Dragon, Arzén, Heľenine oči, No Control a ďalší.

Topfest 2024
Foto: TOPFEST

Rock Pod Kameňom 2024 (27. 6. – 30. 6. 2024)

Rock Pod Kameňom je tento rok skôr a opäť si prichystal zaujímavý program, kde si na svoje prídu najmä fanúšikovia rocku, metalu a dobrej hudby. Už 21. ročník odohrávajúci sa v prostredí Sninských rybníkov prináša zvučné mená vo svete hudby, a to HAMMERFALL, Tublatanka, Sodom, INEKAFE, SLOBODNÁ EURÓPA, Alkehol, BijouTerrier, Olympic, Heľenine oči, SMOLA A HRUŠKY, Törr a mnohí ďalší.

Orion Festival 2024 (28. 6. – 30. 6 2024)

Presunutý Orion Festival z minulého roka avizuje svoj nový termín posledný júnový víkend. Sľubuje hviezdy ako Alphaville, Kabát, Habera & Team, Hrdza, Safri Duo a iné. Treba však sledovať stránku organizátora.

Hip Hop Žije 2024 (28. 6. — 29. 6. 2024)

Najväčšie hip-hopové podujatie na Slovensku, Hip Hop Žije, sa uskutoční opäť na Zlatých Pieskoch v Bratislave a na stage privíta interpretov ako SEPAR, MAJK SPIRIT, GLEB, PIL C, NERIEŠ, YZOMANDIAS, MOMO, EKTOR, CALIN, RADIKAL CHEF, FRAYER FLEXKING a ďalší.

NAFEST 2024 (5. 7. – 6. 7. 2024)

Tohtoročnou novinkou je nový 2-dňový letný hudobný festival v Námestove pri Oravskej priehrade. Prvý ročník multižánrového dvojdňového festivalu NAFEST 2024 je určený pre všetky vekové kategórie so zvučnými menami Českej a Slovenskej hudobnej scény, kde nebude chýbať ani výber kvalitných pív, dobrého jedla a bohatý program pre deti. Na vlastnej koži môžete zažiť skupiny a interpretov ako Gladiator, Dalibor Janda, Peter Bič Project, Emma Drobná, KMEŤOBAND, Heľenine oči, MADUAR, Drišľak, Ščamba a ďalších.

Folklórny festival Východná 2024 (4. 7. — 7. 7. 2024)

V malebnom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier, v obci Východná, už po 69-krát ožijú bohaté ľudové tradície. Tento najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou by si určite nemal nechať ujsť žiadny milovník slovenských tradícií a folklóru. Čakajú vás vystúpenia mnohých tanečných folklórnych súborov (SĽUK, ktorý oslavuje 75. výročie) a folklórnych umelcov.

Viva Musica! 2024 (4. 7. – 15. 8. 2024)

Hudobné dobrodružstvo sľubuje aj najväčší slovenský festival klasickej hudby Viva Musica! 2024. Od 4. júla do 15. augusta 2024 prinesie 13 koncertov na rôznych miestach v Bratislave. Súčasťou festivalu budú opäť obľúbené koncerty v mestských záhradách a parkoch s podtitulom Hudobné záhrady, odkazujúce na prvý ročník festivalu, ktorý sa uskutočnil ešte pod rovnomenným názvom – Hudobné záhrady Bratislavy. Festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka to najlepšie z klasickej hudby v podaní umelcov z celého sveta. Tento rok môžete počuť a vidieť výnimočnú speváčku Ninu Kohout, kapelu Fallgrapp na čele s hudobníkom a producentom Jurešom Líškom, Maxima Vengerova & Polinu Osetinskayu a ďalších.

Festival Pohoda 2024 (11.7. – 13.7. 2024)

Jedným z najväčších a najobľúbenejších festivalov na Slovensku je Pohoda Festival. Tento medzinárodný hudobný festival sa koná každoročne na letisku v Trenčíne a ponúka veľké množstvo hudobných žánrov od rocku, popu až po elektronickú hudbu. Okrem skvelého line-upu umelcov prináša každoročne prednášky na rôzne spoločenské témy, workshopy, divadlá, umelecké inštalácie aj celodenné programy pre deti a ďalšie kultúrne aktivity. Na vlastnej koži zažijete protagonistov ako Peggy Gou, Jana Kirschner, James Blake, Skepta, Royal Blood, Black Pumas, Emilíana Torrini, Richard Müller, Arlo Parks, Nia Archives, Partiboi69, Noname a mnohých iných. Na Pohode 2024 vystúpi tiež Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Colours of Ostrava 2024 (17. 7. – 20. 7. 2024)

Multižánrový medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava, ktorý sa koná v Ostrave v oblasti Dolných Vitkovic – bývalom areáli hutí, dolov a železiarní, i tento rok ponúka množstvo zážitkov a hudobných či iných hviezd.  Na 24 otvorených aj krytých scénach vás čakajú koncerty, diskusie, divadlá, filmy, workshopy aj výtvarné aktivity. Medzi headlinerov tohto ročníka patrí Queens of the Stone Age, no tiež Sam Smith, James Blake, Lenny Kravitz, Sean Paul a ďalší.

Cibula Fest 2024 (18. 7. – 20. 7. 2024)

Letisko Holíč bude miestom zážitkov predposledný júlový víkend, no na rozdiel od minulého ročníka začína už vo štvrtok a končí v sobotu. Multižánrový open-air festival Cibula Fest prinesie výber z tvorby slovenskej a českej hudobnej scény doplnený o adrenalínové, náučné a detské atrakcie, hry a súťaže. Vystupujúci umelci: Michal David, IMT Smile, DYMYTRY, Katka Knechtová, Pokáč, Walda Gang, Peter Bič Project, Dany Moment, Botox, Medial Banana a iní. Môžete tu tiež zažiť jediný koncert na Slovensku skupiny Kryštof.

Roots Festival 2024 (19. 7. 2024)

9. ročník festivalu ROOTS vám ako každý rok prinesie 30 zaujímavých hudobných interpretov na dvoch pódiách, street art a graffiti naživo, DJský workshop, chill out s čajovňou, vegan bistro, handmade stánky a mnoho iného. To všetko na martinskom kúpalisku SUNNY Martin.

Letné festivaly 2024: Prehľad toho najlepšieho, čo treba zažiť na vlastnej koži

Žákovic Open 2024 (26. 7. – 27. 7. 2024)

Žákovic Open, jeden z najstarších festivalov na Slovensku, ktorý sa teší stále väčšej popularite sa uskutoční v dňoch od 26.-27. júla 2024 už po 24. krát. Nádherné prostredie Bošáckej doliny ponúka návštevníkom svojou prírodnou panorámou v spojení so skvelým hudobným programom dokonalú a nezabudnuteľnú atmosféru. Organizátori si tento rok pripravili opäť silný hudobný line-up obohatený o chillout-zónu, stanovú dedinku, stanovú dedinku extra, free parkovanie ale aj skvelé občerstvenie. Tešiť sa môžete na silných headlinerov ako sú obľúbení chalani z kultovej kapely BILLY BARMAN, energické zoskupenie MEDIAL BANANA, rockové kapely KORBEN DALLAS a SLOBODNÁ EURÓPA, či undergroundová legenda BEZ LADU A SKLADU a skupinu HEX.

Letné festivaly 2024
Foto: Žákovic Open

Festival Atmosféra 2024 (2. 8. – 4. 8. 2024)

Už 12. ročník charizmatického prevažne hudobného festivalu, ktorý sa odohrá na lúke pri vinohradníckej osade Vinice neďaleko obce Hontianske Nemce, chystá zážitky pre svojich priaznivcov aj tentoraz. Organizátori pripravili program v podobe vystúpení skupín a interpretov ako Jana Kirschner, Korben Dallas, PARA, Medial Banana, Katarína Koščová & Daniel Špiner, Lenka Dusilová Band…

Grape Festival 2024 (9. 8. — 10. 8. 2024)

Ak preferujete viac alternatívnu hudbu a atmosféru, Grape Festival na letisku v Trenčíne je to správne. Tento multižánrový, prevažne hudobný, open-air festival, ktorý sa zameriava na súčasné hudobné žánre ako indie-rock či indie-pop, electro-pop, techno a tanečnú scénu opäť privíta zvučné mená. Svoje obľúbené kapely môžete vidieť na jednom z niekoľkých stageov a navyše si môžete vybrať aj bohatý sprievodný program. Predstavia sa Grandson, Two Door Cinema Club, Nothing But Thieves, Charlotte de Witte atď…

Sziget Festival 2024 (7. 8 – 12. 8.2024)

Sziget Festival odštartoval už v roku 1993 v Budapešti a dnes je jeden z najväčších hudobných festivalov v Európe. Tento rok sa koná v dňoch od 7. do 12. augusta. Miestom festivalu je ostrov Óbudai na Dunaji. Vystúpia headlineri ako Fred Again, Halsey, Kylie, Janelle Monáe, Liam Gallagher, Martin Garrix, Sam Smith, Skrillex, Stormzy, Louis Tomlinson a mnoho ďalších interpretov.

Lovestream Festival 2024 (16. 8. — 18. 8. 2024)

Tretí augustový víkend 16. – 18. 8.2024 bude patriť opäť skvelým koncertom a svetovým show v podobe festivalu Lovestream. Na starom letisku Vajnory v Bratislave zaznejú skladby interpretov ako napríklad 50 Cent, Tujamo, Tiësto, Macklemore, Rita Ora, Dimitri Vegas & Like Mike, Ray Dalton, Dennis Lloyd…

Uprising Festival 2024 (30. 8. – 31. 8. 2024)

Milovníci reggae hudby a pozitívnej energie by nemali vynechať Uprising Festival v Bratislave na Zlatých Pieskoch. Tento festival prináša to najlepšie z reggae, ska a R’n’B nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta, v rámci čoho je považovaný za jedno z najväčších podujatí v strednej Európe. Vystúpia interpreti ako Alborosie, Dubioza Kolektiv, Sigma, Black Sun Empire, Natacha Atlas a veľa ďalších.

HELFEST 2024 (31. 8. 2024)

Medzinárodný narodeninový festival kapely Heľenine Oči pod názvom HELFEST 2023 zaháji svoj druhý ročník 30. augusta 2024 na Letnom kúpalisku Delňa v Prešove. Predstavia sa kapely Heľenine oči, Enej, Horkýže slíže, A.M.O., HRDZA, Svedkovia Liehovovi, Asfalt, Dubioza kolektiv, Hudba z Marsu, Nuda, Hańba, Pokáč, Marhule, Smola a Hrušky, MOJA REČ, PORSCHE BOY, Dušan Vlk atď.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom