Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Legendy o známych miestach na Slovensku 3. časť: Bratislavská dedina duchov a kat na Michalskej veži

16358437_1257004147722114_588489285_n.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
depositphotos.com
reklama:
reklama:

Mnohé európske metropoly majú svoje legendy a záhady a naše hlavné mesto nie je žiadnou výnimkou. V prechádzajúcej časti sme vám priblížili legendy a strašidlá zo starobylej Nitry, dnes sa pozrieme na legendy Bratislavy.

Dedinka Sellendorf alebo Dedina duchov

Jedna zo starých povestí hovorí o tom, že na mieste dnešnej Mlynskej doliny kedysi ležala dedina Sellendorf alebo Dedina duchov. Podľa legendy bolo v dedine deväť mlynov a raz si tu dal jeden chudobný starček zomlieť zbožie. Obyvatelia dediny ho však okradli a vysmiali sa mu, za čo ich postihol krutý trest. Deduško dedinu a jej obyvateľov preklial a odvtedy sa vraj v deň kliatby raz za sto rokov dedina duchov objavuje a čaká na niekoho, kto by si tam nechal pomlieť obilie, aby ju spod kliatby vyslobodil. Vraví sa, že ten, kto by si od duchov niečo vzal, by s nimi musel zostať a čakať na záchranu.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/Mlynská_dolina_IX_mlyn_03.jpg
upload.wikimedia.org

Duch na hrade

Hovorí sa, že vždy počas splnu sa po hrade prechádza Biela pani. Má ísť o Barboru Celjskú, ktorú jej manžel Žigmund väznil, aby sa mohol stretávať so svojou milenkou. Hrad v roku 1811 vyhorel a zahynulo tu deväť ľudí, ktorých duchovia tam vraj blúdia dodnes.

depositphotos.com
depositphotos.com

Duch kata na Michalskej veži

Ak sa budete prechádzať nočnou Bratislavou a prejdete sa popod Michalskú bránu, mali by ste byť ticho. Býva tam totiž duch mestského kata a ak by ste ho zobudili, mohol by vám odťať hlavu. K Michalskej veži sa tiež viaže legenda, ktorá hovorí, že do sochy archanjela Michala radní páni počas ohrozenia ukrývali dôležité dokumenty.

SITA
SITA
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 25. januára 2017Zdroj www.pigy.sk magazin.atlas.sk www.ambiente-apartments.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: