Malý cestovateľ! Šteniatko precestovalo viac ako 3800 kilometrov, vracia sa domov!

Zdieľať
Swiffer and Sarah Hyland Team Up to Support ASPCA
IMAGE DISTRIBUTED FOR SWIFFER - King Charles puppy mill rescue dog Toast Meets World poses in Swiffer's Big Green Box, Tuesday, Oct. 21, 2014, in New York. Swiffer announced a year-long effort to help support the ASPCA in finding homes for animals in need and help make the challenges of cleaning up after a pet less of a concern after adoption. (Photo by Diane Bondareff/Invision for Swiffer/AP Images)

Šteniatko menom Penny, ktoré sa 19. decembra stratilo majiteľom z Royal City v štáte Washington, našli viac ako 3800 kilometrov od domova.

Je však už na ceste domov, kam by malo doraziť do konca tohto týždňa. Prevoz zvieraťa zabezpečuje letecká spoločnosť, ktorá sa s príbehom oboznámila 26. decembra.

Keď sučka vyžly ušla majiteľom a pobehovala po meste, všimol si ju istý kamionista, ktorý ju naložil do svojho nákladného auta a pokračoval v ceste. Rodine sa ho podarilo vystopovať a hneď ako zistil, že vedia, že práve on má Penny u seba, vysadil ju na odpočívadle v Des Moines v Iowe. Odtiaľ sa dostala do veterinárnej nemocnice v Pennsylvánii.

„Keď sa stratila, mysleli sme, že ušla a už ju nikdy neuvidíme. Sme šťastní, že je nažive. Som si istá, že keby vedela hovoriť, mala by o čom rozprávať,“ vyjadrila sa pre televíziu WPXI jej majiteľka Kendra Brown.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom