Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mark Zuckerberg je otcom! Toto je jeho princezná!

Max Chan Zuckerberg, Mark Zuckerberg, Priscilla Chan Zuckerberg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Maxima prišla na svet už minulý týždeň, no jej narodenie zverejnili až v utorok

Zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg oznámil v noci nadnes narodenie svojho prvého potomka, dcéry Maximy. Dieťa sa podľa stanice BBC narodilo už minulý týždeň, novopečený rodičovský pár však presný dátum tejto radostnej udalosti zatiaľ drží v tajnosti.

Tridsaťjedenročný Zuckerberg a jeho 30-ročná manželka Priscilla Chan v otvorenom liste zverejnenom na Facebooku zároveň deklarovali rozhodnutie postupne venovať 99 percent svojich akcií v tejto sociálnej sieti na dobročinné účely so zámerom „spraviť zo sveta lepšie miesto“. Tieto akcie majú v súčasnosti hodnotu 45 miliárd dolárov.

Filantropický projekt budú realizovať prostredníctvom novej nadácie s názvom Chan Zuckerberg Initiative, ktorej cieľom je „zlepšovať ľudský potenciál a podporovať rovnosť medzi všetkými deťmi nasledujúcej generácie“. Nadáciu povedie Zuckerberg, ktorý však hodlá i naďalej zostať šéfom Facebooku. Záujmovými oblasťami projektu majú byť zo začiatku boj proti chorobám, internetizácia, vzdelávanie a budovanie komunít, spresňuje agentúra Reuters. Zuckerbergov plán je inšpirovaný iniciatívami miliardárov ako Warren Buffett či Bill Gates, ktorí tiež venovali obrovské čiastky svojho imania na filantropické účely.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. decembra 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
reklama:
reklama:
reklama: