Máš rád "vifonku"? Pozri, čo sa deje v tvojom žalúdku po jej zjedení!

Zdieľať
cinske slize

Poznáš to – pochytil ťa hlad, no v peňaženke máš len pár centov a v chladničke na intráku vzduchoprázdno. Vtedy často siahame po rýchlom a lacnom riešení nášho hladu – instantnej polievke „vifonke“.

U nás sa táto polievke predáva ako Vifon, Bistro alebo Vishu, no v iných krajinách ju poznajú ako „Ramen Nooodles“. A asi ti napadlo, že na takejto polievke nie je veľa zdravého…

Samozrejme, že je veľký rozdiel, či ide o rezance pripravené doma alebo tie instantné. No povedzme si rovno, kto sa doma trápi s výrobou domácich slížov?

Zvyčajne ti na výrobu cestovín stačia štyri prísady – múka, vajce, soľ a voda. No tieto „cestoviny“ tvorí palmový olej, cukor, guarová guma, glutaman sodný, farbivá či uhličitan draselný.

Pozri sa na to, čo zažíva tvoj žalúdok po tom, čo zješ takúto „lahôdku“! Pacient zjedol spolu s instantnou polievkou aj kameru veľkú ako pilulka, ktorá snímala každý pohyb v jeho žalúdku.

Výsledok experimentu je šokujúci! Ani po niekoľkých hodinách naše telo s rezancami nedokáže poradiť a veľmi sa namáha, aby ich mohlo stráviť. Keďže tieto rezance obsahujú viaceré prídavné látky, ktoré nie sú zdraviu prospešné, konzumácia rezancov spôsobuje poruchy metabolizmu.

Budeš verný „vifonke“ aj naďalej alebo si radšej niečo rýchle uvaríš? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentároch!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom