Drsný experiment ukazuje, že zneužiť dievča je vďaka sociálnym sieťam strašidelne ľahké

Zdieľať
Horizon33_2017 6 29_9 53 26.jpg

Žijeme v dobe, v ktorej je také jednoduché zneužiť dôveru človeka, až je to strašidelné. Youtuber Coby Persn sa rozhodol dokázať tínedžerkám a ich rodičom, ako môže na prvý pohľad nevinné chatovanie s neznámym dopadnúť…

Každú chvíľu sa na nás z médií valia správy o tom, aké môžu byť hlavne pre deti a tínedžerov sociálne siete nebezpečné. Hoci sa ti to môže zdať ako otrepané klišé, pravda je taká, že nejedno dievča bolo vďaka svojej dôverčivosti zneužité či unesené.

Horizon33_2017 6 29_9 45 46.jpg

Ak si povieš, že tebe sa to stať nemôže, si na omyle. Stavíme sa, že si si už aspoň raz písal s človekom, ktorého si osobne nepoznal.

Coby Persin sa rozhodol, že na tento problém poukáže a zorganizoval tento sociálny experiment. V ňom sa dievčatá a ich rodičia na vlastnej koži mohli presvedčiť o tom, aké jednoduché nalákať dievča na stretko s neznámym.

https://www.youtube.com/watch?v=6jMhMVEjEQg
https://www.youtube.com/watch?v=6jMhMVEjEQg Foto: www.youtube.com

Až sa nám nechce veriť, že môžu byť dievčatá takéto naivné! Coby si vytipoval niekoľko 12 a 13-ročných dievčat, pár dní si s nimi písal a potom ich zavolal von. Väčšina z nich so stretkom súhlasila, a tak sa Coby dohodol s ich otcami, aby na stretko prišli s ním.

Otcovia boli počínaním svojich dcér poriadne šokovaní a nejednému pri konfrontácii praskli nervy…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom