Miss 2015: Korunku krásy si odniesla blondínka z Banskej Bystrice!

Zdieľať
SڍAŽ: Finále Miss Slovensko 2015
Sprava: Prvá vicemiss Barbora Bakošová z Bratislavy, Miss Slovensko 2015 Lujza Straková z Banskej Bystrice a druhá vicemiss Petra Denková z Uhorského poèas finálového veèera. Bratislava, 24. apríl 2015. Foto: SITA/¼udovít Vaniher SITA/Ľudovít Vaniher

Slovensko pozná svoju novú Miss pre rok 2015. Korunku krásy si odniesla Lujza Straková.

Víťazkou 20.ročníka súťaže Miss Slovensko sa stala súťažiaca s číslom jeden Lujza Straková z Banskej Bystrice. Získala aj divácky titul Miss Sympatia. Druhé miesto s titulom prvej vicemiss patrí Barbore Bakošovej z Bratislavy so súťažným číslom 11, druhou vicemisskou je finalistka s číslom dva Petra Denková z Uhorského.

SITA/Ľudovít Vaniher
SITA/Ľudovít Vaniher

Lujza Straková má dvadsať rokov a študuje andragogiku. Zo súťaže si odniesla dva najcennejšie tituly. „Veľmi si to vážim a je to pre mňa nesmierna česť a skvelý zážitok, aj keď si to ešte asi musím trochu nechať uležať v hlave, kým mi dôjde, že sa mi to nesníva,“ povedala pre agentúru SITA dojatá Banskobystričanka. Okrem nových povinností, ako napríklad príprava na súťaž Miss World 2015, ju čakajú aj ďalšie výzvy. „Doma v Banskej Bystrici podnikám a pevne verím, že to s povinnosťami Miss Slovensko budem vedieť skĺbiť,“ uviedla Straková, ktorá si popri štúdiu na vysokej škole stihla splniť aj sen o vlastnom kozmetickom salóne.

SITA/Ľudovít Vaniher
SITA/Ľudovít Vaniher

Slávnostný večer bol premiérou aj pre novú riaditeľku Miss Karolínu Chomistekovú. Riaditeľka súťaže priznala, že výber víťazky tohto ročníka nebol vôbec jednoduchý. S novou Miss je však nadmieru spokojná. „Lujza je krásny človek. Je presne taká, aká by Miss mala byť,“ myslí si.

SITA/Ľudovít Vaniher
SITA/Ľudovít Vaniher

Galavečerom v podobe módnej šou diváčky a divákov sprevádzal český herec a moderátor Jan Kraus, rozhovory zo zákulisia prinášal Michal Sabo. Jedným z vrcholov večer bolo vystúpenie Márie Čírovej s piesňou Kto vie na chrbáte bieleho koňa.

Novinkou 20. ročníka Miss Slovensko bolo výnimočné zloženie poroty, ktorá mala dve časti. Tú prvú tvorili známe tváre. Predsedníčkou poroty bola riaditeľka súťaže a Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková. V druhej časti poroty sa stretlo 19 predchádzajúcich víťaziek a finalistiek súťaže ženskej krásy.

Dve nové korunky pre prvú a druhú vicemiss vytvorila šperkárka Linda Hudecová. Po novej korunke pre víťazku súťaže tak budú i ostatné od tohto ročníka putovné a každý rok budú mať nové majiteľky.

SITA/Ľudovít Vaniher
SITA/Ľudovít Vaniher

Páči sa ti Miss Slovensko 2015  – Lujza Straková? :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom