Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mladému bezdomovcovi zmenili život tieto fialové dvere. Dostal druhú šancu na život.

Door.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Bezdomovci to nemajú v živote ľahké. A práve pre nich je tu kaviareň, ktorá im dáva druhú šancu na život.

Takmer 30 percent populácie bezdomovcov v Denveri má menej ako 24 rokov, no nie vždy môžu oni za to, že skončia na ulici. Najčastejšie sú to práve ich rodičia a opatrovníci, ktorí nie sú schopní sa o nich postarať z dôvodu choroby, smrti alebo závislosti na rôznych návykových látkach. Je pre nich potom ťažké postarať sa o seba, keď sa nemajú na koho obrátiť. A práve toto sa rozhodol riešiť majiteľ jednej miestnej kaviarne.

Kaviareň s názvom „The Purple Door“ využíva svoje zdroje na pomoc ostatným. Zamestnáva mladých bezdomovcov, učí ich novým veciam a práve tieto zručnosti im môžu taktiež pomôcť na ďalších miestach.

https://www.youtube.com/watch?v=dOf771G7ajQ
www.youtube.com

Spoluzakladateľ Mark Smesrud vybral kaviareň ako prostriedok, ako pomôcť bezdomovcom. Umožňuje im komunikovať s komunitou a pomáha im získať viac zručností. Jeden mladý muž menom Ricky Beck stratil svoju matku kvôli chorobe a tak skončil sám na ulici. A práve aj on mal šťastie získať druhú šancu na život v tejto kaviarni. Pripúšťa, že bol vystrašený v jeho prvý deň v „Purple Door“. Teraz pracuje v tomto obchode a žije nový život.

https://www.youtube.com/watch?v=dOf771G7ajQ
www.youtube.com

Naučil som sa komunikačným schopnostiam, trpezlivosti a taktiež aj veriť v seba,“ hovorí Beck po absolvovaní programu po uplynutí jedného roka. Je vždy úžasné vidieť miestne podniky, ktoré používajú ich vplyv a prostriedky pre pomoc druhým.

Táto kaviareň dáva bezdomovcom druhú šancu na život!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 4. októbra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: