Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Modré psy v jednom indickom meste vyvolávajú environmentálnu hrozbu. Prečo sa im zmenila farba?

Psi.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Psy zostali celé modré po tom, ako sa okúpali v jednej indickej rieke. Môžete trikrát hádať, čo bolo príčinou ich modrého zafarbenia. 

V silne znečistenej rieke blízko mesta Navi Mumbai v Indii sa okúpalo niekoľko psov. To spôsobilo, že ich srsť sa zafarbila namodro. Oblasť je obklopená množstvom rôznych závodov. Samozrejme, bola meraná aj miera znečistenia v rieke. Výsledok ukázal 16-násobné prekročenie bežného limitu.

Pes.jpg
www.youtube.com

Okrem psov sa v blízkosti tejto rieky zdržiavajú aj iné zvieratá. A to z dôvodu tepla a jedla. V poslednej dobe však obyvateľov vystrašilo modré zafarbenie niekoľkých psov. Zatiaľ nikto nemôže presne potvrdiť, čo spôsobuje tento nezvyčajný jav, ale väčšina si myslí, že za to môže škodlivá chemikália v rieke.

Podľa orgánov v Bombaji môže byť koreňom priemyselné farbivo používané na výrobu čistiacich prostriedkov, ktoré sa čerpá do vody. Arati Chauhan, člen ochrany zvierat, povedal: „Bolo to šokujúce vidieť, ako sa biela kožušina psa zmenila na úplne modrú. Videli sme tu takmer päť takýchto psov a požiadali sme o kontrolu proti znečisťovaniu, aby konali proti týmto odvetviam.“

Rieka.jpg
www.youtube.com

Problematika znečistených vôd a riek je problémom mnohých oblastí Indie. Úradníci z Kontrolnej rady pre znečistenie priznali, že spracovanie odpadu v okolí rieky bolo „nedostatočné“, keďže vode chýbal kyslík a mala mimoriadne alarmujúce hladiny toxického chloridu. „Povolenie vypúšťania farbiva do akéhokoľvek vodného útvaru je nezákonné. Budeme konať proti znečisťovateľom, pretože ničia životné prostredie.“

Továrni, ktorá vyrába chemické výrobky vrátane umývacieho prostriedku a modrého farbiva v okolí, bolo okamžite zakázané, aby farbivo opustilo továreň, aby sa zabránilo akýmkoľvek ďalším poškodeniam.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 18. augusta 2017Zdroj www.davidwolfe.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: