Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeum Andyho Warhola v Medzilaborciach

Sni mka obrazovky 2018 01 21 oa22.18.47.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo kultúrnych či prírodných pamiatok. No veľké zastúpenie majú aj múzeá a galérie. Medzi jedno z najznámejších múzeí u nás patrí aj Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Už ste tam boli?

Kto bol Andy Warhol?

Andy Warhol bol známym americkým maliarom, filmovým tvorcom a významnou osobnosťou v hnutí pop art. Narodil sa v Amerike, prisťahovalcom rusínskej národnosti z dediny Miková pri Medzilaborciach. Takže aj tento slávny umelec má slovenské korene. Vedeli ste o tom?

Múzeum Andyho Warhola

Toto múzeum v Medzilaborciach bolo založené v roku 1991. A v súčasnosti je jeho zriaďovateľom Prešovský samosprávny kraj.

Čo všetko sa tam nachádza?

Prvá expozícia predstavuje diela jeho brata Paula a jeho synovca Jamesa. Druhá expozícia pozostáva z cenných autentických materiálov o pôvode Andyho Warhola, listín a rekvizít, ktoré svedčia o rusínskom pôvode umelca. Tretiu najväčšiu expozičnú časť reprezentujú diela Andyho Warhola. Vidieť tam môžete diela zapožičané múzeu nadáciou Andyho Warhola pre vizuálne umenie v New Yorku, diela zo zbierok súkromných zberateľov a tiež diela, ktoré sú majetkom múzea.

Ide o veľké múzeum

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola má v trvalej expozícii 160 diel a artefaktov umelca. Takže uričte sa oplatí toto múzeum navštíviť, máte čo obdivovať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 25. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: