Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeum oravskej dediny v Zuberci

Sni mka obrazovky 2018 01 20 oa17.01.17.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo rôznych múzeí či galérií, ktoré ponúkajú rozličné expozície a výstavy venované všelijakým témam. Medzi veľmi zaujímavé múzeum patrí aj Múzeum oravskej dediny. Už ste v tomto múzeu boli?

Múzeum v Zuberci

Múzeum oravskej dediny sa nachádza v Zuberci a ukazuje život v oravských dedinách v minulosti. Je umiestnené v peknom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov.

Čo všetko sa tam nachádza?

Múzeum ponúka viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Hornooravskú ulicu, Goralské lazy. Nechýbajú tam ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné hospodárske budovy.

Kostol sv. Alžbety Uhorskej

Nad touto „dedinkou“ sa nachádza drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia. Tento kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným prenosným barokovým organom je jedným z najväčších klenotov múzea.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: