Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zamagurská dedinka Osturňa je ako z rozprávky

Sni mka obrazovky 2018 01 20 oa16.36.48.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných dediniek, ktoré približujú ako to vyzeralo na našom území kedysi. Medzi takéto dedinky patrí aj zamagurská dedinka Osturňa na severe Slovenska. Už ste v tejto dedinke niekedy boli?

Kde sa dedinka nachádza?

Táto dedinka sa nachádza v severozápadnej časti pohoria Spišská Magura, v okrese Kežmarok v Prešovskom kraji. Severné ohraničenie katastra obce tvorí štátna hranica s Poľskom.

Dĺžka obce vás prekvapí

Okrem toho, že Osturňa vyzerá naozaj čarovne, tak patrí aj k „najdlhším“ slovenským obciam, jej zastavaná časť sa vinie v dĺžke vyše deväť kilometrov.

Ako obec vyzerá?

Najcharakteristickejšou črtou obce je pôvodná zástavba jednotlivých, od seba nepravidelne vzdialených usadlostí a hospodárskych dvorov. Goralské usadlosti a budovy vyznačujúce sa jednoduchosťou architektonických foriem lemujú po oboch stranách hlavnú cestu prechádzajúcu obcou. Jej obyvatelia dodnes nosia ich tradičný goralský odev.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: