Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dedinka Brhlovce ukrýva nádherné miesta

Sni mka obrazovky 2018 01 14 oa18.14.11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku máme veľké množstvo malých dediniek či obcí, ktoré ukrývajú častokrát zaujímavé historické pamiatky či rôzne prírodné unikáty. Rovnako je to aj s dedinkou Brhlovce, v ktorej môžete vidieť aj toto. Vedeli ste o tom?

Kde sa táto dedinka nachádza?

Obec Brhlovce sa nachádza v okrese Levice, v Nitrianskom kraji. Aj napriek tomu, že nejde o veľkú obec, tak ukrýva viacero zaujímavých miest, predovšetkým kamenné domčeky. Vedeli ste o nich?

Kamenné domčeky

Tieto skalné obydlia sú vytesané do tufu, ide o usadenú horninu vulkanického pôvodu, s pivnicami, letnými kuchyňami a maštaľami, ktoré vyzerajú veľmi zaujímavo a lákajú nejedného správneho turistu.

Súčasť Tekovského múzea

Táto vysunutá expozícia múzea je verejnosti sprístupnená od roku 1992 a nachádza sa v centre pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry v uličke “Šurda”. Videť tam môžete viacero murovaných domov, ukážky kamenárskych výrobkov a náradia. Interiér je zariadený dobovým nábytkom. Niektoré domy sa však dodnes používajú na bývanie, iné slúžia ako vínne pivnice či hospodárske priestory.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: