Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nafúkané balóny by sme nemali voľne vypúšťať do vzduchu. A tu je dôvod

Balony.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Farebné nafúkané balóny sú krásne, no určite by sme ich nemali vypúšťať do vzduchu. A viete prečo? 

Všetky malé deti milujú balóny. Veľké a farebné, ktoré sa vznášajú vo vzduchu, pričom ich majú pripevnené na nejakom motúziku. Veľmi často sa však stáva, že sa im vyšmyknú a letia svetom kade-tade. Bohužiaľ, vypúšťanie balónov majú v obľube aj niektorí dospeláci. Napríklad pri nejakej veľkej oslave, či na svadbe a podobne.

www.youtube.com

Pozorovanie lietajúcich balónov vzduchom môže byť fascinujúce, no nikto si neuvedomuje, že je to nebezpečné pre naše životné prostredie. A práve preto by sme to nemali robiť. Balloons Blow je organizácia, ktorá poskytuje informácie a vzdeláva tým ľudí o tom, aké ničivé účinky majú uvoľnené balóny na zvieratá, ľudí a životné prostredie.

www.youtube.com

Organizácia vysvetľuje: „Balóny môžu cestovať tisíce kilometrov, najviac znečisťujú vzdialené a nedotknuté miesta. Akonáhle sa tak stane, stávajú sa nebezpečenstvom pre akékoľvek zviera, ktoré s nimi prichádza do styku. Keď zviera prehltne balónik, môže blokovať jeho črevný trakt, čo vedie k vyhladovaniu, v horšom prípade až k smrti.“

www.youtube.com

Uvoľňujúce balóniky do vzduchu na oslavu narodenín sa môžu zdať neškodné. Ale pravdou je, že je to to isté, ako keby ste hádzali odpadky do oceánu. Predstavuje to vážne riziko pre všetkých voľne žijúcich živočíchov. Dokonca aj balóny, ktoré sú biologicky rozložiteľné, sú problém. Ich rozklad môže trvať roky. A keďže sa rozpúšťajú, môžu uvoľňovať chemikálie do životného prostredia.

www.youtube.com

Čo môžeme pre to urobiť?

Uistite sa, že balóniky v rukách detí sú pevne uchytené. Nenechávajte ich vedome vypúšťať balóny do vzduchu. Môžete tiež povzbudiť, resp. napomenúť svoje okolie, ktoré má podobné úmysly s balónmi pri nejakej príležitosti, aby zvolili iný spôsob oslavy. Ak hľadáte alternatívu, skúste bubliny, vlajky či iné dostupné transparenty.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 6. apríla 2017Zdroj www.davidwolfe.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: