Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dôvod, prečo by ste nemali objímať svojho psa, bez ohľadu na to, aký je rozkošný

Pes_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Psy sú väčšinou rozkošné a priateľské tvory. Váš pes je pravdepodobne aj členom vašej rodiny, nielen váš maznáčik. A členov rodiny treba sem-tam objať, však?

Mnoho odborníkov na psov sa pri tom zhoduje, že objímať psa nie je práve najlepšie. „Dôvodom, prečo tvrdíme, že psy nemajú rady objatia, je to, ako vyzerajú pri tom, keď och objímame,“ tvrdí odborníčka na psov Dr. Alexandra Horowitzová. „Uši dajú dozadu, olizujú sa, alebo zívajú, čo je znakom stresu. Alebo sa odťahujú, alebo majú veľrybie oči – vidíte bielka ich očí. Správajú sa, akoby to bolo pre nich nepríjemné,“ ozrejmuje situáciu Horowitzová.

Dospelí podľa doktorky dokážu nutkanie psa objať ovládnuť, horšie je to s deťmi. „Deti chcú psy objímať a niektoré zo psov sa s tým nedokážu vyrovnať,“ povedala Horowitzová. To sú prípady, keď aj inak pokojné psy zaútočia na dieťa.

Deti by mali mať podľa nej limity, čo sa týka domácich miláčikov. Pokiaľ nedokážu odolať a neustále sa pokúšajú psíka objímať, sú obmedzenia priam nevyhnutnosťou. Ako Horowitzová uvádza: „Predpokladáme, že tým ukazujeme svoju lásku, aby ju pes cítil, ale myslím, že to je zle“.

Zistenia doktorky nie sú vedecky podložené. Hovorí len z vlastnej skúsenosti a s ohľadom na niekoľkoročné skúsenosti so štvornohými miláčikmi.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankakDátum 15. februára 2017Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: