Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Olizuje vám váš pes tvár? Tu je dôvod, prečo by ste ho to nemali nechať robiť

Pes_dieta_bozk_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Ľudia si často myslia, že psie ústa sú čistejšie ako tie ľudské. Podľa doktorky Leni Kaplanovej z Cornellskej univerzity veterinárnej medicíny dôvod, prečo tomu ľudia veria, je ten, že keď si pes olizuje rany, môže si odstrániť nečistoty a spustiť proces hojenia.

V skutočnosti sú psie ústa plné baktérií a pokiaľ prichádzate do styku s jeho slinami, ohrozujete svoje zdravie. Sú totiž kontaminované rôznymi chorobami a infekciami.

Dôvod, prečo psy olizujú: je to spôsob komunikácie s inými psami, ich majitelia majú povedomú vôňu alebo chuť a aby upútali pozornosť. Psie sliny a kontakt s kožou predstavuje nízke riziko problémov. Psie sliny a kontakt s nosom, ústami či očami predstavuje riziko infekcie.

Psie ústa sú plné baktérií vrátane tzv. zoonotických baktérií, ktoré sa môže preniesť na človeka spôsobiť rôzne žalúdočno-črevné ochorenia. Patri k nim clostridium, e.coli, baktéria salmonela a Campylobacter. Preniesť sa môže kontaktom s ústami, nosom alebo očami, dotykom kontaminovaných rúk s nosom/ústami/očami. Aby ste takýmto chorobám predchádzali, po hraní so psom si umyte ruky, vyhýbajte sa tomu, aby vám olizoval tvár, držte svojho domáceho miláčika v čistom prostredí a nezabúdajte na očkovanie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankakDátum 6. júla 2016Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: