Najzaujímavejšie záhady sveta, ktoré doposiaľ neboli vyriešené - 2. časť

Zdieľať

Aj keď už je doba a technológia vyspelá, tak stále na svete existujú tajomstvá a záhady, ktoré nikto nedokázal vyriešiť. Tu sú ďalšie z tých najzaujímavejších.

Vyplavené nohy v Britskej Kolumbii

Na plážach v Kanade, Washingtone a Britskej Kolumbii sa od roku 2007 začali objavovať vyplavené ľudské časti tela, konkrétne chodidiel.

Podľa odhadov autorít zomreli ľudia, ktorým chodidlá patrili, buď samovraždou alebo nehodou. Neboli však zavraždení. Ich telá sa v mori potom rozkladali a chodidlá sa prirodzene oddelili od zbytku tela.

Shutterstock

Stratený ostrov Atlantídy

Atlantída bolo krásne a bohaté mesto, ktoré sa malo po prírodnej katastrofe v roku 9600 pred Kr., kedy skončila posledná doba ľadová, potopiť hlboko do mora.

Grécky filozof Platón sa o Atlantíde zmieňuje vo svojich spisoch, najmä v dialógoch Timaeus a Critias. Filozof sa dozvedel o existencii Atlantídy a množstve ďalších informácií o tomto ostrove počas svojich ciest.

Atlantis2.jpg
http://www.collective-evolution.com/2018/02/10/7-things-you-probably-didnt-know-about-the-lost-city-of-atlantis/

Turínske plátno

Turínske plátno je jednou z najvýznamnejších kresťanských relikvií. Do tejto ľanovej plachty bolo podľa legendy zabalené tele umučeného Ježiša Krista po tom, ako ho zložili z kríža.

Na Turínskom plátne sa z oboch strán nachádzajú škvrny, ktoré pripomínajú odtlačky Ježišovho tela a tváre. Na plátne sú taktiež vidieť škvrny z rán po bičovaní a ukrižovaní.

https://en.wikipedia.org/wiki/Shroud_of_Turin#/media/File:Turin_shroud_positive_and_negative_displaying_original_color_information_708_x_465_pixels_94_KB.jpg

Stonehenge

Prehistorický monument Stonehenge sa nachádza v anglickom meste Wiltshire. Je to kruh stojacich kameňov, z ktorého je každý kameň vysoký približne 4 metre, široký 2 metre a váži 25 ton.

Stonehenge postavila kultúra, ktorá po sebe nezanechala žiadne písomné záznamy. Dodnes nie je známe, prečo bol Stonehenge postavený alebo na čo slúži. Mohlo však ísť napríklad o pohrebisko alebo špeciálne solárne hodiny.

https://en.wikipedia.org/wiki/Stonehenge#/media/File:Stonehenge2007_07_30.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom