Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najzaujímavejšie záhady sveta, ktoré doposiaľ neboli vyriešené – 1. časť

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Aj keď už je doba a technológia vyspelá, tak stále na svete existujú tajomstvá a záhady, ktoré nikto nedokázal vyriešiť. Tu sú najzaujímavejšie z nich.

Prastarý hliníkový klin

V roku 1974 boli v Rumunsku objavené tri rozdielne predmety 10 metrov pod pieskom. Išlo o dve prehistorické kosti slona a hliníkový klin.

Kosti pochádzali z obdobia pred 2,5 miliónov rokov. Hliníkový klin, ktorý bol nájdený s kosťami, však nemohol pochádzať z tejto doby. Hliník bol totiž objavený v roku 1825. Niektorí ľudia veria, že je to dielo mimozemských entít. Ostatní vravia, že je to podvod.

rationalwiki.org

S.S. Ourang Medan

Nákladná loď Ourang Medan sa nachádzala v indonézskych vodách, keď vyslala SOS správu – celá posádka aj s kapitánom boli mŕtvi. Počas vysielania správy zomrel aj muž za telegrafom.

Na pomoc prišla loď Silver Star, ktorá však len dokázala potvrdiť úmrtie celej posádky. Špekuluje sa, že toto nešťastie mohli spôsobiť nebezpečné chemikálie, mimozemšťania alebo iné nadprirodzené javy.

www.historicmysteries.com

Obrazce na planine Nazca

Civilizácia Nazca začala žiť v Peru 200 rokov pred našim letopočtom.

Nazcania po sebe zanechali neuveriteľné geoglyfy zvierat, rastlín a ľudí, ktoré mali obrovské rozmery a mohli byť videné len z oblohy. Ako však títo ľudia z dávnej doby dokázali vytvoriť takéto diela ostáva záhadou.

www.sciencealert.com

D.B. Cooper

Muž známy pod menom Dan Copper alebo D.B. Cooper uniesol v roku 1971 v Spojených štátoch lietadlo Boeing 727. Potom, čo záhadný muž dostal výkupné 200-tisíc dolárov, vyskočil z lietadla s padákom.

Väčšina ľudí sa domnieva, že Cooper skok z lietadla neprežil. Jeho telo ani väčšina peňazí však nikdy nebola nájdená, takže o osude D.B. Coopera existuje veľa špekulácií.

www.newsweek.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 28. apríla 2018Zdroj list25.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: