Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nechutné zverstvá panovníkov 2. časť. Prejedenie sa k smrti a Faroukova zbierka pikantných fotografií

4 king adolf frederick 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org

V dobách veľkých monarchií boli členovia kráľovských rodín ľudia predstavujúci dôstojnosť a kultúru. Pod nimi boli špinaví a nevzdelaní chudobní ľudia a ich životy. Teda, aspoň tak to malo vyzerať, tomu mali ľudia veriť. V skutočnosti to bolo inak a aj medzi panovníkmi boli ľudia, ktorých niektoré rozhodnutia boli divné a ich životný štýl bol nechutný.

Srdce

Kráľovná Mária Eleanóra nemilovala svojho manžela, kráľa Gustáva Adolfa pre jeho silu, či peniaze. Milovala ho skutočne, zo srdca. Keď kráľ zomrel, kráľovná jeho srdce vytrhla z tela, aby mohla kľudne zaspávať. Mária mala toto srdce uložené v zlatej krabičke umiestnené nad posteľou. Niektoré noci matka brala do postele aj dcéru, aby mohla byť pri otcovom srdci. Z tejto traumatizujúcej skúsenosti sa dcéra nikdy nespamätala a neskôr napísala, že jej matka nikdy neprestala plakať a vykonávala rolu smútiacej vdovy naozaj dokonale.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maria_Eleonora_of_Brandenburg.JPG
commons.wikimedia.org

Faroukova zbierka

Podľa legendy mal egyptský kráľ Farouk najväčšiu zbierku pornografie na svete. Kráľ sa chválil, že má plné sklady „vecí“ zozbieraných z celého sveta. Mal svoje sklady v Ríme, Monaku a Káhire. Autor a bývalý pasák Scott Bowers tvrdí, že presvedčil kráľa, aby mu ukázal niekoľko debničiek porna od slávneho sexuológa Alfreda Kinseyho. Keď preplnené debničky dorazili, boli plné obrázkov arabských mužov obklopených mladými chlapcami. Keď kráľova ríša padla, lupiči rozkradli zbierku porna. Zbierka sa po malých častiach začala objavovať po celej krajine a trh bol zaplavený úplne novým druhom pamiatky po panovníkovi.

https://sk.pinterest.com/search/pins/?q=Farouk&rs=typed&term_meta[]=Farouk%7Ctyped
sk.pinterest.com

Prejedenie sa k smrti

Švédsky kráľ Adolf Frederik mal vo zvyku jesť dezert s názvom Semla, čo je sladká roláda plnená šľahačkou. Na tom nie je v podstate nič nechutné. Až na to, že tento zvyk kráľa zabil. V roku 1771 kráľ zasadol za stôl plný homárov, kaviáru a iných dekadentných jedál. Keď sa najedol, na rad prišla jeho sladká láska. Na jedno posedenie zjedol 14 roliek. Keď sa mu podarilo vstať, ozval sa jeho žalúdok (prekvapivo) a kráľ v bolestiach krátko na to zomrel. Adolf Frederik vošiel do dejín ako kráľ, ktorý sa prejedol k smrti. Nebol ale jediný. Kráľ Henrich I sa prejedol slizkého úhora.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:King_adolffrederickofsweden.jpg
commons.wikimedia.org

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 1. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.