Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nechutný rasistický útok na slovenskú speváčku: Cigánka zmizni, ty pi*a…Čo sa vlasne stalo?

Veronika Strapková
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook Veronika Strapková, www.fotokatka.sk
reklama:
reklama:

Je september roku 2019, charitatívna akcia v Rači, ktorá má pomôcť detskému kardiocentru a všetko vyzerá perfektne. Počasie organizátorom vyšlo, objavilo sa množstvo známych tvárí, ktoré prišli podporiť dobrú vec. Slovenská speváčka a účastníčka show Hlas Česko Slovenska Veronika Strapková však zažila šok zo správania sa jednej pani, ktorá na ňu nechutným spôsobom verbálne zaútočila.

Zdá sa, že dnes stačí, aby ste boli trošku snedej pokožky a niektorí ľudia naozaj nemajú absolútne žiadne zábrany. „Cigánka zmizni. Ešte raz ma odfoť ty pi*a a dám to policajtom,“ kričala žena z auta na Strapkovú ako zmyslov zbavená. Speváčka pritom na akcii vystupovala, je známa tým, že sa podobných charitatívnych akcií zúčastňuje pravidelne a len si na podujatí v bratislavskej Rači potrebovala vyriešiť logistiku s aparatúrou. To sa však zrejme nepáčilo dotyčnej žene, ktorá na ňu z auta vybehla takýmto nechutným a doslova rasistickým správaním. „Neviem pochopiť celú tú situáciu, pretože dnes som na charitatívnej akcii Behám pre srdce, pre detičky z kardiocentra, vystupujem tu a potrebovala som zaparkovať. Aparatúru a piano som mala v aute a celkom netaktne ma jeden okolidúci upozornili, že kam sa trepem. Bol drzý, ale nie rasistický. Ako to dopovedal, začalo na mňa trúbiť hneď nejaké auto. Tak som vystúpila, aby som človeku v aute slušne povedala, že tadiaľto nemôžeme ísť a musíme sa zrejme otočiť. Nečakala som, že sa udeje, čo sa udialo. Pani v aute na mňa začala hneď rasisticky a škaredo útočiť, povedala mi, že „nejaká cigánska pi*a mi tu nebude kázať, čo mám robiť“ a následne ma opäť nazvala cigánkou. Nerozumiem tomu, pretože je vonku krásne, ideme pomôcť na peknú akciu a človek sa tu stretne s takouto reakciou. Neviem to ani popísať, z čoho takáto agresivita v niekom vzniká. Je to smutné a nemalo by sa to stávať,“ povedala pre NAJKY Strapková.

V dnešnej dobe by sa nič podobné nemalo stávať a proti rasizmu a iným prejavom akéhokoľvek dešpektu sa bojuje na všetkých frontoch. Aj poslanec NR SR Milan Mazurek nedávno prišiel o svoj poslanecký mandát a musí uhradiť mastnú pokutu 10 000 eur za svoje rasistické vyjadrenia v rádiu. Išlo pritom o prvý prípad, kedy súd rozhodol o odobraní mandátu niektorému z poslancov. Bude teda riešiť s dotyčnou pani nejako jej vyjadrenia aj obľúbená speváčka? „Čo by som riešila. Takýchto ľudí je viac. Chcem ale poprosiť ľudí, aby neboli takýto. Nejde len o mňa, ale tá pani urazila všetkých. Absolútne nevedela o čo ide, len mala pocit, že sme jej zablokovali cestu domov a nemôže dve sekundy počkať. A je to veľmi zlé, pretože ak sa toto bude diať, ľudia, ktorí majú chuť a ochotu pomáhať, budú znechutení takýmito ľuďmi. Nemôžeme takto fungovať a agresívne na seba na ulici vyskakovať, je to jeden z prípadov, chcela som o tom hovoriť, aby sme k sebe boli lepší,“ dodala ešte vo vyjadrení Veronika. Isté však je, že by sa podobné prípady nemali stávať a urážať sa na verejnosti ak sa nepoznáme, navyše na akcii, ktorá je venovaná charite, je naozaj v roku 2019 doslova na zamyslenie…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 29. septembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: