Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezabudni zajtra sledovať oblohu – objaví sa Modrý mesiac! O čo ide?

city-15426_640
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

V piatok, 31. júla 2015 sa stane na oblohe niečo nezvyčajné a zaujímavé. Objaví sa na nej Modrý mesiac. Ako je to možné?

Mesiac v skutočnosti nebude mať modrú farbu, ale nazýva sa tak. Ide o astronomickú zvláštnosť, ktorá sa deje približne raz za tri roky. Naposledy sa stala 31. augusta 2012. O čo vlastne ide? V jednom kalendárnom mesiaci nastanú dva splny. Ten druhý sa nazýva práve Modrý mesiac. Tento mesiac bude v znamení Vodnára, čo znamená, že sa budú diať rôzne zmeny.

Ak chceš vo svojom živote niečo zmeniť, energia z Modrého mesiaca by ťa mala nakopnúť správnym smerom. Taktiež, ak si niečo považoval za nezmyselné, teraz je ten správny čas ísť do toho. Veď prečo nevyužiť túto výnimočnú zvláštnosť? :-) Ak si v posledných dňoch zle spal, máme pre teba dobrú správu – čoskoro to pominie, bolo to práve kvôli nadchádzajúcemu príchodu niečoho veľkého.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor AďaDátum 30. júla 2015Zdroj science.nasa.gov © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: