Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Či snívaš, či bdieš, týchto 10 faktov o snoch možno ešte nevieš!

sen dievcatko spi
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Každé ráno vstaneš a bez povšimnutia naskočíš do kolobehu svojho bežného života. Čo sa však stalo medzi dneškom a včerajškom? Pamäť, ten príbeh asi neuložila a vytratil sa s prvým zvonením budíka. Avšak v čase, keď dni pretne hrubá čiara noci, začnú sa písať tie najnepravdepodobnejšie príbehy. Už si azda nepamätáš ako ľahko zákony gravitácie vedia stratiť svoju silu a ty sa vznášaš. Čítaj a dozvieš sa o tomto svete o kúsok viac.

Krajina snov je jedným z najbizarnejších miest, kde je dovolené takmer všetko. Fikcia sa na chvíľu stáva skutočnosťou a skutočnosť sa stáva fikciou. Dobrý dôvod vrátiť sa rýchlo do postele. Čo poviete?

1. Pamäť a jej limity

Očakávam, že po prečítaní prvých riadkov sa už sformovala skupina odporu s tvrdením: „Nám sa nič nesníva.“ Bum, musím vás vyviesť z omylu. Sny sa snívajú všetkým, ale až 60% z nás si ich nepamätá. Ty šťastnejší si na ne spomenú ešte 5 minút po zobudení a po 10 minútach sú paradoxne tieto nezabudnuteľné príbehy zabudnuté.

fantasy-782001_640
pixabay.comFoto: www.imgur.com

2. Vysnívané vynálezy

Pamäť je mrcha. Mozog ma nekonečné možnosti. Sny niekedy otvoria cestu k objavom, ktoré následne ovplyvnia reálny svet v nepredstaviteľnej miere. Takými sú napríklad Google vysnívaný Larry Pageom, generátor striedavého prúdu od Teslu, alebo príbeh Frankensteina od Mary Shelley. Keď v snoch inovuješ po zobudení rýchlo zapisuj, až nepripravíš ľudstvo o ďalšiu veľkú vec.

3. Rozmanitosť

Lepšie ako ísť do kina je ísť zaľahnúť a spať. Človek priemerne sníva jednu až dve hodiny a môže mať dokonca až 7 snov. Niet divu, že niektorým sa stávať moc nechce.

https://pixabay.com/en/butterfly-bokeh-magic-dream-dreams-407746/
pixabay.comFoto: pixabay.com

4. Farebné spektrum

Máš farebné alebo čierno-biele sny. Otázka ťa nebodaj prekvapila? Tiež som nevedel a popravde stále som si nie úplne istý. Možno je to zapríčinené pamäťou. Človek, nikdy nevie. Každopádne s rozšírením farebného televízneho vysielania sa vraj zväčšuje počet ľudí s farebnými snami.

5. Slepota nie je prekážka

Áno, aj zrakovo postihnutý ľudia snívajú. Tí, čo stratili zrak v priebehu života snívajú v obrazoch. Tí, ktorým život hodil poleno pod nohy hneď na začiatku ich cesty si svoje sny vychutnávajú pomocou ostatných zmyslov.

dream-333815_640
pixabay.comFoto: www.imgur.com

6. Tváre a sny

Do snov si so sebou prenášame dosť vecí z reálneho života. Kto bola tá strašidelná žena alebo ten muž čo ťa naháňal? Všetko sú to ľudia na ktorých sme v živote niekde pohľadom narazili a naša.

7. Ženy verzus muži

Asi tak ako v reálnom živote tak aj počas spánku sa líšime. Prekvapivým však ostáva, že muži majú vo svojich snoch až 70% mužských postáv. Čo sa týka hereckého obsadenia ženských snov je to pol na pol.

8. Emócie

Úzkosť je jedna z najčastejších emócií objavujúcich sa v snoch. Takže ak máš nejaké problémy nesnaž sa pred nimi skryť v spánku. Bojuj za dňa a v kľude si užívaj za sna.

https://pixabay.com/en/cave-fantasy-mood-dream-atmosphere-663689/
pixabay.comFoto: pixabay.com

9. Orgazmus

Toto je už iná reč. Keby vám sex a orgazmus v realite chýbal vedzte, že ich môžete naplno prežívať aj v krajinke snov. Myslím však, že to všetci dôverne poznáme.

woman-627395_640
pixabay.comFoto: www.imgur.com

10. Lucidné sny

Ak ťa táto téma nadchla a svoje sny chceš posunúť na iný level, budeš si musieť vyhľadať niečo o bdelom snívaní. Je to stav kedy si uvedomuješ, že snívaš a ovládaš obsah svojich snov. I keď, najlepšie asi bude pretvoriť si realitu sa sen a spokojne snívať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DavidDátum 27. októbra 2015Zdroj Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: