Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto je vraj správny postup, ako sa perfektne vyspať a ráno sa prebudiť s ľahkosťou

Woman 2197947_640.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com

Fitness tréner Craig Ballantyne píše blog o zdravom stravovaní a spánku. Vyvinul tzv. vzorec „10-3-2-1-0“, vďaka ktorému si každý deň môže celú noc pospať a na druhý deň sa cíti čerstvý a plný energie.

Craig je presvedčený, že ideálny nočný spánok sa začína už v priebehu dňa. To znamená, že sa musíte pripraviť, kým zhasnete svetlo. Takže, tu je jeho návod.

10 hodín pred spánkom

Toľko času potrebujete na vyčistenie krvného riečišťa stimulantov obsiahnutých v kofeíne. Takže 10 hodín pred spánkom už nepite kávu, zelený alebo čierny čaj, Coca Colu, energetické nápoje alebo čokoládu. Vôbec!

Kava.jpg
Foto: www.imgur.com

3 hodiny pred spánkom

Tri hodiny pred spánkom už nič nejedzte a nepite žiadny alkohol. Vaše telo používa obrovské množstvo energie, aby sa zbavilo všetkých zlých vecí v alkohole a strávilo neskoré jedlo.

Jedlo pivo.jpg
pixabay.com

2 hodiny pred spánkom

Od tohto momentu nefungujte a nemyslite na prácu. Nechajte to na zajtra. Práca vám predsa neujde.

Meeting 2284501_640.jpg
Foto: www.imgur.com

1 hodina pred spánkom

Od tohto okamihu nehľaďte na obrazovky televízorov, počítačov alebo smartfónov! Čokoľvek z Facebooku, Twitteru alebo vášho e-mailu vás otravuje alebo vás láka, nerobte to. Nechajte svoje oči a vašu myseľ odpočinúť a choďte spať.

Laptop 2557571_640.jpg
Foto: www.imgur.com

Budík

Ráno vypnite budík a ihneď sa postavte z postele. Nenechajte sa chytiť do pasce uvedenia do režimu spánku znovu a znovu. Hneď po vypnutí budíka vstávajte a tento zvyk by ste si mali zaužívať. To, že si ešte zdriemnete na ďalších desať minút vám už nepomôže v tom, aby ste boli menej unavení.

Budik.jpg
Foto: www.imgur.com

Bonus: Ktorá spánková pozícia prináša najlepší výsledok?

Naša nočná spánková pozícia môže mať vplyv na naše zdravie a na to, ako sa cítime. Spite na chrbte, ak chcete vyzerať dlhšie mladý. Táto poloha spôsobuje menej jemných línií a vrások, pretože na tvári nie je žiadne stlačenie.

Beautiful asian woman sleeping on white bed with happy feeling
www.thinkstockphotos.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 10. januára 2018Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme