Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nielen umelec, ale aj zabávač. Kto je YouTuber Jazza?

Jazza.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Kreslíte, poprípade by ste sa v tom chceli zlepšiť? Radi sledujete, ako sa prázdny papier premieňa na dokonalé umelecké dielo? Ak hľadáte niečo iné ako gaming a beauty kanály, nemáte problém s angličtinou a zároveň ste trochu umelecká povaha, máme pre vás skvelý tip.

Počuli ste už o youtuberovi Jazzovi a jeho kanále DrawWithJazza? Ak nie, radi vás s jeho tvorbou zoznámime. Jazza, vlastným menom Josiah Brooks, je dvadsaťsedemročný austrálsky youtuber, ktorý sa stal učiteľom a vzorom nielen mnohých mladých umelcov. Ak sa obávate, že jeho kanál tvorí len nudné kreslenie a animovanie, ste na omyle. Jeho videá obsahujú kopec skvelej zábavy a trefného humoru. Dôkazom toho je aj počet odberateľov, ktorý presiahol hodnotu 1 300 000. Dovoľte, aby sme vám priblížili, čo všetko môžete na Jazzovom kanáli nájsť.

www.youtube.comwww.youtube.com

Ako prvé sme povinní spomenúť tutoriály, rôzne návody a motivačné videá. Týmito videami Jazza na svojom kanále začal, no vzhľadom na to, že sa postupom času témy vyčerpali, v súčasnosti vychádzajú s menšou pravidelnosťou. Napriek tomu však tieto „How to draw“ tutoriály neuzavrel a stále prichádza s niečím novým. Nejde vám kreslenie rúk, tváre, oblečenia? Potrebujete sa zdokonaliť v tieňovaní, oboznámiť sa s anatómiou ľudského tela? To všetko u Jazzu nájdete.

Ďalšou skvelou sériou na kanáli DrawWithJazza je nepochybne „Character Design Session“. Väčšinu týchto videí Jazza natáča priamo na svojom livestreame, kde práve jeho diváci rozhodujú o tom, akú postavu má nakresliť. Vyplní anketu, ľudia zahlasujú a víťazná postava sa v priebehu niekoľkých desiatok minút premení na dokonalú kresbu.

www.youtube.comwww.youtube.com

Často sa však Jazza aj so svojimi divákmi až príliš odviažu a v ankete zvíťazia tie najpodivnejšie kombinácie, ako napríklad slepý lukostrelec, elf obľubujúci bondáž a masochizmus, či medvedia striptérka. Jazza sa s tým však zakaždým hrdinsky popasuje a výsledok môžete posúdiť sami.

Ďalšími zábavnými videami Jazzovho kanálu sú rozhodne challenge. Neočakávajte však jedenie škorice. Jazza musí v týchto výzvach kresliť počítačovou myšou, ústami alebo sa obmedzí na použitie len troch farieb. Často sa pri tom natrápi, ale o to viac sa na videu zabavia nielen diváci, ale aj on. Jednou z najväčších špecialít na tomto kanáli je „Challenge of the Month“. Jedná sa o súťaž, ktorú Jazza vyhlási a zapojiť sa môže naozaj každý. Na začiatku každej súťaže zadá tému, ako napríklad „strach“, „epický Santa“ či „šialená láska“. Po záverečnom termíne si Jazza prezrie všetky výtvory, ktoré mu ľudia zašlú. Z nich vyberie niekoľkých výhercov, ktorí sa môžu tešiť na skvelé výhry či už od spoločnosti Adobe, alebo od samotného Jazzu.

Samozrejme, že kanál DrawWithJazza obsahuje mnoho ďalších videí. Ak by vás však zaujímal aj Jazzov život mimo hlavnej kamery, máte k dispozícii kanál DailyJazza, kde Jazza každý deň pridáva vlogy zo zákulisia. Ukáže vám na nich nielen svoje štúdio, ale aj rodinku. Youtuber taktiež streamuje na Twitchi, kde sa môžete, ako už bolo spomínané, zapojiť napríklad do tvorby ďalšej kresby. Na záver by sme radi zhrnuli, že kanál DrawWithJazza nie je len o kreslení, ale aj o skvelej komunite a zábave. Nemusíte byť umelec, aby ste sa na Jazzových videách príjemne pobavili a pokochali jeho kreativitou, talentom a dlhoročnou drinou.

www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielDátum 27. marca 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: