Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nočná mora všetkých rodičov. Dcéra sa im prebudila s obrovskými modrinami na nohách!

435184a6075ed867554d080f38a896b8.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: twitter.com

Viete si predstaviť, že idete spať zdravý a zobudíte sa s obrovskými modrinami? Toto dievčatko to zažilo!

Dievčatko menom Bo dostalo vo svojich štyroch rokoch kiahne. Jej rodičia Julie a Dan predpokladali, že to nebude nič zlého. Ale krátko nato si všimli, že ich dcéra má problémy s chôdzou.

Raz ráno budili svoju dcéru a uvideli jej na nohách obrovské modriny. Ihneď ju zobrali do nemocnice. Tam lekári zistili, že Bo trpí zriedkavým ochorením, kedy vznikajú krvné zrazeniny, ktoré môžu viesť v najhoršom prípade k smrti už v priebehu niekoľkých hodín.

Rodičia ráno našli dcére na nohách obrovské modriny.

913c12e06aa8e7fe25a104bc465c341d 800x490.jpg
twitter.comFoto: twitter.com

Malá Bo bola okamžite prijatá na JISku. „Spýtala som sa doktora, či je to život ohrozujúce a on odpovedal, že skutočne išlo o ohrozenie života a zdravia,“ povedala matka. Rodičia musia čeliť krutej realite, že ich dcéra mohla stratiť obe nohy. Telo dievčatka vyslalo odpoveď na ovčie kiahne infekciou, ktorá spôsobila nebezpečnú komplikáciu, v dôsledku čoho bol prietok krvi v jej tele zastavený. Bo dostala 12 rôznych liekov a niekoľko transfúzií plazmy.

Malé dievčatko malo len kiahne. No nakoniec sa to celé otočilo.

Bf5f3461956c8f4ab9d7c0877c1505ad1 613x800.jpg
twitter.comFoto: twitter.com

Bo strávila 10 týždňov v nemocnici sediac na vozíku a musí sa naučiť znovu chodiť. Ale ona prežila a obe nohy zostávajú milujúcemu dieťaťu. Avšak, bude mať traumatický zážitok na dlhú dobu a teraz musí nosiť jeden rok pančuchy na trombózu. „Chcem, aby sa zvýšilo povedomie o tejto chorobe, pretože to je nočná mora každého rodiča, keď mu človek povie, že dieťa kvôli ovčím kiahňam môže zomrieť alebo stratiť časti tela“, hovorí matka.

Bo je teraz späť, zdravá a chodí do školy. Pôsobí dokonca takou istotou, že ukazuje jazvy na nohách svojim priateľom. Napriek tomu zrejme ani ona, ani jej rodičia nikdy nezabudnú, že takmer stratila nohy. A to všetko kvôli skutočne úplne neškodnému ochoreniu v detstve.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 4. augusta 2016Zdroj www.heftig.de © Najky.sk, iDen Media s.r.o.