Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mojsejovej pád na totálne dno. Z košickej pracháčky dôchodkyňa a státisícové dlhy! Exekútor zasahuje

Nora Mojsejová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nora Mojsejová Foto: TV JOJ
reklama:
reklama:

V minulosti bola hviezdou televíznych obrazoviek, zarábala obrovské peniaze a dnes? Je z nej doslova žobráčka, ktorá poberá dôchodok, no aj na ten jej siahol exekútor. Jej dlhy sa vyšplhali do závratných výšok a na ich splatenie by v súčasnej situácii potrebovala vyše 100 rokov. Nora Mojsejová dnes Kabrheľová je ukážkou toho, ako sa dá z výslnia padnúť na totálne dno. 

Keď sa spoločne s manželom Braňom objavili na obrazovkách televízie Markíza so svojou prvou reality show, spôsobili víchor na slovenskom mediálnom trhu. Pravidelne zapĺňali titulky novín a časopisov, sledovanosť ich relácii trhala rekordy. Dokonca sa o nich bili dve televízie. Nora pôsobila ako veľká pracháčka z Pereša, ktorá si vďaka svojej účtovníckej firme zarobila kráľovský majetok. Dnes čelí žalobám, bola v base a vyžiť musí z dôchodku, ako bežní smrteľníci. Ani tu sa však príbeh jej smutného pádu na dno nekončí. Ozvali sa totiž exekútori, ktorí jej siahli aj na to málo, čo od štátu dostáva. A to v časoch najväčšej slávy chodila na nákupy do Milána, nábytok mala od značky Versace a jazdila na najluxusnejších autách.

Dnes má dlhy vo výške stoviek tisíc eur. Príkladom je spor s košickou neziskovkou, s ktorou súd prehrala a bývalá podnikateľka musí platiť. Celková sumička, ktorú by mala „pracháčka z Pereša“ zaplatiť je neuveriteľných 307 tisíc eur. Mesačné zrážky z dôchodku, ktoré nariadil súdny exekútor sú však iba omrvinky a ak by sa mala svojho dlhu Mojsejová – Kabrheľová zbaviť, dožiť by sa musela 220 rokov. Splátky totiž vyšli na 159 rokov, čo znamená, že sa neziskovka z metropoly východu nikdy nedočká svojich peňazí. Iveta Liberková, ktorá je prezidentkou neziskovej organizácie rozhodne nie je nadšená z toho, že má košická expodnikateľka platiť 161 eur. „Splátky idú exekútorovi a advokátskej kancelárii, ktorá celý prípad zastrešila. Nás Mojsejová pripravila o roky života a nemalý majetok. Spravodlivosti sa dožadujeme na súde aj na polícii. Vieme, že nie sme jediní, ktorých táto pani pripravila o peniaze. No nevzdávame sa,“ povedala pre týždenník Plus7dní Liberková.

Tu sa však výpočet jej problémov nekončí. Sociálna poisťovňa eviduje aj ďalšiu exekúciu na sumu 20 tisíc eur. Termín vykonávania zrážok na úhradu tejto pohľadávky nevieme ani približne určiť,“ znie stanovisko poisťovne. Okrem toho je veľmi pravdepodobné, že by mohla skončiť Nora opäť za mrežami. Spoločne s desiatimi ľuďmi je obžalovaná z opakovaného zložinu neodvedenia dane a poistného a ako hlave tejto organizovanej skupiny jej hrozia dlhé roky za mrežami. Ak by ju uznali vinnou, môže tam skončiť až na 12 rokov. A problémy sa len nabaľujú, keďže stále nie je doriešený prípad factoringového podvodu. Uvidíme teda, či dôchodkyňa Mojsejová dožije za mrežami, alebo s dlhmi na krku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 22. apríla 2020
reklama:
reklama:
reklama: