Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nová najvyššia budova sveta! Aká bude vysoká?

7b18d6a40cdc4044576978c47a1d0085.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.pinterest.com
reklama:
reklama:

Najvyššou budovou sveta je momentálne mrakodrap Burdž Chalífa (828m), ktorý sa nachádza v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Bude sa ale musieť zmieriť s tým, že titul najvyššia, jej už o pár rokov patriť nebude.

Saudská Arábia zabezpečila finančné prostriedky na dostavanie veže Jeddah. Projekt by mal dosiahnuť 1.2 bilióna dolárov. Oproti doteraz najvyššej budovy sveta v Dubaji, by mala vzrásť asi o jeden kilometer. Veža bude obsahovať luxusný hotel, kancelárske priestory, luxusné byty a hvezdáreň. K dispozícii bude 59 výťahov a 12 eskalátorov.

Budove robí súčasné problémy jej blízkosť k moru. Sú tu totiž obavy o zaplavení. Budova musí tiež byť schopná vydržať silný vietor. To je dôvod, prečo sa jej tvar mení každých niekoľko poschodí. Mounib Hammoud, generálny riaditeľ spoločnosti Jeddah Economic povedal, že by sa mal projekt dokončiť podľa plánu v roku 2020.

Túto budovu v Dubaji by mala prekonať o pár rokov ďalšia ešte vyššia veža.

8e560eb9acda2ea4f4c2b7df38ae49ab.jpg
www.pinterest.comFoto: www.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 1. decembra 2015Zdroj mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: