Používate zastaralý prehliadač, stránka sa Vám nemusí zobraziť správne. Odporúčame stiahnuť nový prehliadač tu.

Odborník odhalil záhadu Bermudského trojuholíka a dôvod, prečo v ňom miznú lode

Zdieľať
Bermudský trojuholník
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Bermudský trojuholník je neslávne známa oblasť v severnom Atlantickom oceáne, medzi Bermudami, Portorikom a Floridou, kde z doposiaľ nevysvetliteľných príčin dochádza k leteckým a lodným nešťastiam, ale aj k záhadným zmiznutiam lodí a lietadiel. Túto záhadu sa snažia vedci vysvetliť už od 19. storočia.

Kým niektorí tvrdili, že pod hladinou oceánu je ukrytá gigantická vírivka, alebo že za zmiznutia môže nestále počasie v oblasti, iní naznačovali, že sa za nimi môžu skrývať mimozemské civilizácie. Na základe najnovších poznatkov sa však zdá, že celá záhada má nakoniec vedecké a logické vysvetlenie.

Bermudský trojuholník
Bermudský trojuholník gettyimages.com

Denník Mirror píše o odborníkovi, ktorý tvrdí, že celá záhada Bermudského trojuholníka sa ukrýva v skalách pod hladinou. 

Hľadač minerálov Nick Hutchings v dokumente Channel 5 Secrets of the Bermuda Triangle vysvetlil: „Bermudy sú v podstate morská hora – je to podvodná sopka, ktorá pred 30 miliónmi rokov vyčnievala nad hladinou mora,“ hovorí odborník s tým, že sopka neskôr erodovala a nad hladinou zostal iba jej vrchol. „Máme niekoľko vzoriek jadra, ktoré obsahujú magnetit. Je to najmagnetickejší prirodzene sa vyskytujúci materiál na Zemi,“ dodáva.

Hutchings v dokumente vykonal experiment s použitím kameňa a kompasu. „Keď sme skalu položili na rovnú plochu a prešli nad ňou kompasom, ihla sa zbláznila,“ píše Mirror. Ako dodáva, je to spôsobené tým, že horniny obsahujú magnetit. „Môžete si len predstaviť, ako sa starí námorníci plavili okolo Bermud. Muselo to byť veľmi znepokojujúce,“ dodal Hutchings.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom