Okolo Slovenska 2024 s Peterom Saganom? Nepremeškajte jeho rozlúčkovú jazdu!

Zdieľať
266214_italy_milan_sanremo_cycling_07066 scaled 1 640x420.jpg

Peter Sagan sa pravdepodobne zúčastní na pretekoch Okolo Slovenska 2024! Po návrate na bicykel začiatkom mája je Sagan nominovaný tímom Pierre Baguette Cycling.

Najlepší cyklista slovenskej histórie Peter Sagan bude s veľkou pravdepodobnosťou štartovať na tohtoročných pretekoch Okolo Slovenska, ktoré sa uskutočnia od 26. do 30. júna.

Vyplýva to z oficiálnej prihlášky slovenského kontinentálneho tímu Pierre Baguette Cycling, ktorý vo štvrtok zverejnil mená siedmych nominovaných pretekárov a medzi nimi figuruje aj to Saganovo. Jednotlivé tímy majú možnosť menoslov pretekárov ešte korigovať, a to pár dní pred začiatkom podujatia.

Budú preteky Saganovou rozlúčkou?

Trojnásobný majster sveta a sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France vlani oficiálne ukončil kariéru v cestnej cyklistike a mal sa venovať len horskej. Jeho plány však negatívne ovplyvnili problémy so srdcom, ktoré musel vyriešiť operačným zákrokom.

Na bicykel sa dokázal vrátiť ešte na začiatku mája a to na podujatí Okolo Maďarska. Preteky Okolo Slovenska budú pravdepodobne rozlúčka 34-ročného Sagana so slovenskými cestami i fanúšikmi pod Tatrami. Na slovenských cestách sa predstavil už v roku 2021, keď sa stal celkovým víťazom podujatia kategórie UCI 2.1.

Jazdci absolvujú 710 km

Organizátori avizujú účasť troch stajní World Tour (Soudal Quick-Step, Team Jayco AlUla a Cofidis), šesť zoskupení kategórie ProTeams a desať kontinentálnych tímov. Jazdci absolvujú dovedna 710 km, na trati je prichystaných 19 horských a 8 rýchlostných prémií. Začiatok je naplánovaný do Dunajskej Stredy, závere bude vo Vysokých Tatrách.

Dojazdy jednotlivých etáp budú hostiť Dunajská Streda, Hlohovec, Dubnica nad Váhom, Ružomberok a Štrbské Pleso. Na podujatí kategórie 2.1 rozdajú dovedna 735 bodov do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Informácie priniesol web cycling-info.sk.

Skvelá športová bodka

Podujatie sa začne tímovou časovkou so štartom a cieľom pri futbalovom štadióne v Dunajskej Strede s dĺžkou 28,8 kilometra, jej súčasťou bude aj prejazd po motoristickom okruhu Slovakiaring. Druhá etapa meria 192 km a povedie z Nitry cez Piešťany, myjavské kopanice až do Hlohovca.

Tretia sa začne v Piešťanoch a jej cieľ bude po 160,6 km v Dubnici nad Váhom. Štvrtá etapa odštartuje v Partizánskom a pretekári sa cez Šturec a Donovaly dostanú do cieľa v Ružomberku. Záverečný deň sa začne v Liptovskom Mikuláši a jazdci sa cez Poprad presunú do Vysokých Tatier, kde až trikrát absolvujú stúpanie zo Štrby na Štrbské Pleso a cieľ budú mať pod známym lyžiarsky oblúkom.

„Bude to skutočne skvelá športová bodka. Diváci budú mať šancu vidieť pretekárov na tomto stúpaní viackrát,“ informoval zostavovateľ trate Stanislav Holec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom