Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ostrov bábik v Mexiku desí mnohých návštevníkov. Svoje meno si naozaj zaslúži!

Ostrovbabiktitulna.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

La Isla De Las Munecas – Ostrov bábik, je jeden z najčudesnejších a najstrašidelnejších malých ostrovov, ktorý sa nachádza na jazere Teshuilo v Mexiku. Svoje meno si zaslúžil vďaka stovkám rozbitých a rozpadávajúcich sa bábik, ktoré sa na ostrove nachádzajú. Tie boli zozbierané mužom menom Julián Santana Barrera, samotárskym tulákom, ktorý si z ostrova spravil svoj vlastný domov. Ich neživé telíčka, hlavy a končatiny sa pohojdávajú vo vetre a údajne bábiky, posadnuté zlými duchmi, v noci ožívajú…

Kedysi zvykol Julian kázať v Kristovom mene, no keďže nebol skutočným kňazom, mnoho ľudí ho za to odsudzovalo a podľa jeho vlastných slov ho aj niekoľkokrát zmlátili. Rozhodol sa teda, že opustí rodinu a začne žiť pustovníckym životom. V 50. rokoch sa usídlil na už spomínanom Ostrove bábik. Tie tam však zo začiatku neboli. Julián ešte nevedel, že s ostrovom sa viaže temná minulosť.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c0/Xochimilco_isla_de_las_munecas_cropped.jpg

Utopené dievčatko

Práve na tomto mieste bolo kedysi objavené telo dievčatka, ktoré sa na ostrove hralo, no spadlo do hlbokého jazera. Temné vody ju zhltli do svojich útrob a malé dievčatko sa utopilo. Miestni obyvatelia tvrdia, že duch dieťaťa zostal uväznený na ostrove a nikdy nenašiel večný pokoj. Keď sa na ostrove usadil Julián, jedného dňa ho jej duch oslovil s tým, že sa nemá s čím hrať. Chcela od neho, aby jej priniesol nejaké bábiky, ktoré budú zároveň ostrov chrániť pred zlovestnými duchmi a démonmi.

Https://c1.staticflickr.com/4/3164/3108075148_6ef3903392_b.jpg
Foto: www.imgur.com

Hľadanie bábik

Julián ju poslúchol. Dlhý čas prehľadával okolité jazerá a potoky, prechádzal ulice blízkych miest a hľadal zabudnuté bábiky, ktoré následne nosil naspäť na ostrov. Ich stav ho nezaujímal a či už boli úplne rozpadnuté alebo inak zničené, zobral ich so sebou a opravil ich. Bábiky však po oprave nevyzerali o nič lepšie. Ba naopak, malo to presne opačný efekt.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/Xochimilco_Dolls%27_Island.jpg
Foto: www.imgur.com

Ak niektorej z bábik chýbala noha, zobral nohu, ktorá bola nazvyš a pripevnil ju k nej. Rovnako to robil aj s hlavami, vlasmi, očami… Neprekážalo mu, že bábika vyzerá ako z hororu.

Https://c1.staticflickr.com/8/7471/15819824451_05e5897de8_b.jpg
Foto: www.imgur.com

Tulák bábiky vešal po stromoch, pribíjal ich s klincami k okolitých dreveným budovám, ktoré za sebou nechali niekdajší farmári. Ak z bábiky zostala iba hlava, pripevnil ju ku kolom, takmer ako keby ich tam naozaj nabodol. Atmosfére nepridáva ani hmyz, ktorý si v dutých telách a hlavách bábik našiel svoje útočisko a domov. Pri pohľade na jednu z bábik vám z pavúka, vyliezajúceho z jej očí, prebehne mráz po chrbte. Julián tvrdil, že bábiky v noci ožívajú. Dokonca im postavil skromný prístrešok, ktorý slúžil ako svätyňa.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/Henderson_Island 110256.jpg
Foto: www.imgur.com

Aj keď sa o Juliánovi hovorilo, že je čudák, občas ho chodievali navštíviť ľudia z okolia. Nosili mu svoje bábiky, ktoré vymieňali za zeleninu a iné veci, ktoré na ostrove vypestoval.

Juliánova smrť

V roku 2001 Julián spolu so svojim synovcom Anastasiom chytali pri ostrove ryby. Julián sa svojmu synovcovi priznal, že počuje hlasy vychádzajúce z vody, ktoré ho k sebe lákajú. Vraj ich počul veľmi často, no stále im odolával. Keď si však Anastasio musel odskočiť a nechať svojho strýka samého, ešte nevedel, čo sa stane. Po tom, čo sa vrátil, ho našiel plávať tvárou dolu vo vode. Presne na mieste, kde sa v dvadsiatych rokoch utopilo spomínané dievčatko. Predsa len Julián neodolal volaniu tajomných hlasov?

Https://c2.staticflickr.com/6/5559/15175509975_ea7648f21a_b.jpg
Foto: www.imgur.com

Aj po jeho smrti bábiky naďalej obývajú svoj ostrov. Okrem pavúkov a iného hmyzu, ktorý si v ich útrobách našiel skrýše, sú jedinými obyvateľmi ostrova. Napriek ich ošarpanému stavu, v ktorom sa ocitli po dlhých rokoch a pôsobeniu počasia a iných živlov, sa stále nachádzajú na svojom pôvodnom mieste. Ešte stále sa vraví, že bábiky po nociach ožívajú a šeptajú do tmavého ticha. Či už je to pravda, alebo nie, La Isla De Las Munecas, teda Ostrov bábik, je jednou z najpodivnejších, no veľmi populárnych atrakcií Mexika.

Https://c1.staticflickr.com/4/3021/2310914407_6c0a6aa212_b.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 1. februára 2018Zdroj www.theparanormalguide.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: