Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Manželia strávili 26 rokov obnovou dažďového pralesa, ktorý si kúpili. A takto vyzerá dnes

Wildlife forest protection sai sanctuary india 58f89721d8eb7__700.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Pamela Gale Malhotra a jej manžel Anil Malhotra sú majiteľmi časti pralesu v Indii a od roku 1991 sa oň starajú a ochraňujú ho. Dnes pokrýva ich prales už 300 akrov a je domovom viac ako 200 ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane bengálskeho tigra a slonov.

„Keď sme sem prišli prvý raz, väčšina pôdy, ktorú sme kúpili, bola úplne nehostinná a opustená. Opustené ryžové, kávové či kardamonové polia. Bol to smutný pohľad na to, čo dokáže odlesňovanie. A vyžadovalo si to veľa energie a starostlivosti, aby sme z tohto miesta urobili to, čím bolo kedysi,“ povedala Pamela.

Napriek tomu, čo Pamela a jej manžel dokázali, ide len o malú kvapku v mori. Pravda je totiž taká, že v časti Kodagu, kde sa ich les nachádza, bolo v roku 1970 ešte 86% pôdy zalesnenej, no dnes je to len 16%. V celej južnej Indii je čoraz menej zrážok a zásoby vody ubúdajú, a tak je šanca na zlepšenie situácie len nízka, pokiaľ sa nezačne konať, kým je čas.

Wildlife forest protection sai sanctuary india 6 58f8969c082b1__700.jpg
www.youtube.com

Teší nás však, že na svete sú stále ľudia, ktorým nie je osud planéty ľahostajný.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 5. júna 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: