Patra Bene radí, ako zvládnuť školu: 10 vecí, ktoré by ste mali a nemali robiť

Zdieľať

Paťka natočila užitočné informačné video pre všetkých študentov. Veci, ktoré Paťka ti poradí, uľahčia tvoje školské dni.

Vybuduj si pozitívny vzťah ku škole

Do školy musí každý chodiť, či sa mu chce alebo nechce. Prečo si to ešte komplikovať tým, že školu budeme nenávidieť a len na ňu nadávať. Každý deň sa zlepší hneď tým, že sa do školy budeš tešiť alebo sa aspoň do nej vydáš s dobrou náladou.

Využi čas v škole efektívne

Ako už bolo napísané, tak v škole musíš byť. Tak prečo čas v nej nevyužiť efektívne? Môžeš sa naučiť na test, napísať si domáce úlohy a podobne. Potom tieto povinnosti nemusíš robiť doma a máš vyhrané.

https://www.youtube.com/watch?v=PLbdjofl6qI

Ak nerozumieš, tak sa vždy opýtaj

Učiteľ je v škole na to, aby ťa niečo naučil a vysvetlil ti to, čomu nerozumieš. Nie každému ide všetko a preto nie je žiadna hanba, keď niečo potrebuješ vysvetliť.

Známky nie sú nástrojom trestania

Ak dostaneš zlú známku, tak si sa pravdepodobne neučil alebo si nerozumel danému učivu a mal si si ho nechať vysvetliť. Preto známky odzrkadľujú tvoje vedomosti a neexistujú preto, aby niekoho trestali.

Ak ti však nejaký predmet naozaj nejde a rodičia ťa napríklad tlačia, aby si mal z neho dobré známky, tak sa s nimi skús o tom porozprávať. Ako Paťka povedala, tak zlá známka nie je koniec sveta.

Ak ťa tieto ready zaujali a chceš sa dozvedieť aj o ďalších, tak si určite pozri celé video od Paťky:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom