Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pes zistil, že jeho majiteľka má rakovinu a zachránil jej tým život

Befunky collage 26.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Psy sú úžasné stvorenia. A nie nadarmo sa vraví, že je to najlepší priateľ človeka. A ak svojmu majiteľovi dokonca zachráni život, tak to už je čo povedať. 

Lauren Gauthierová z New Yorku je svojmu štvornohému miláčikovi vďačná za to najcennejšie. Za svoj život. Sučka menom Victoria totiž vycítila, že niečo nie je v poriadku. Uvidela na jej tvári, konkrétne na nose, podozrivé, začervenané miesto a začala ju ňuchať.

Lauren si myslela, že to nemôže byť nič vážne, len nejaká vyrážka alebo podráždenie kože. Keď s tým však Victoria neprestala, povedala si, možno jej chce niečo naznačiť a začala to riešiť. A urobila to najlepšie, čo mohla. Ukázalo sa, že to bol karcinóm bazálnych buniek, typ rakoviny kože. Našťastie, v ranom štádiu.

„Je naozaj úžasné, že môj pes bol tak neoblomný a neprestával v čuchaní tej červenej oblasti, ktorá bola rakovinou kože,“ povedala Lauren. „Samotná operácia zmenila moju tvár, a ak by nebolo môjho psíka, zrejme by som ignorovala toto miesto, čím by som mohla riskovať ďalšie znetvorenie.“

Keďže rakovina bola odhalená v ranom štádiu, nerozšírila sa, ani nespôsobovala ďalšie zdravotné problémy. Victoria, ktorá bola zachránená z útulku v Kentucky, zachránila život svojej majiteľke tým, že sa nevzdávala, a že jej ukázala, že niečo nie je v poriadku. Keby nebolo jej, Lauren by možno nikdy nešla k lekárovi.

„Som jej veľmi vďačná. Vždy sme mali úzke väzby a vždy cíti, keď som naštvaná alebo vystresovaná. Nemala som tušenie, že dokáže zistiť rakovinu, ktorá sa skrývala pod kožou“, povedala Lauren. „Obzvlášť obohacujúce je na tom všetkom to, že som Victoriu zobrala z útulku, kde sa dostala ako zneužitá a zanedbávaná. Zdá sa, že Victoria a jej zdatné zručnosti sú spôsob, akým sa mi rozhodla vrátiť mi to.“

Teraz Lauren varuje všetkých, aby sa vyhýbali soláriu, pretože si myslí, že jej rakovina kože môže pochádzať odtiaľ. „Moja rada pre teenagerov a tých, ktorí zvažujú využitie solária, je – nie. Existuje veľa ďalších možností, ako si navodiť opálený vzhľad“, povedala. „Náklady a škody, ktoré spôsobujete pokožke v soláriu, sú príliš vysoké“.

4 5ab1839237ea0 450x599.jpg
www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 21. marca 2018Zdroj www.lovewhatmatters.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: