Počuli ste už o "Evil Eye"? Jediný pohľad môže priniesť nešťastie, chorobu a niekedy dokonca smrť

Zdieľať
www.shutterstock.com

Evil Eye je magické prekliate. „Zlé oko“ môže človeku, zvieratám, rastlinám a dokonca aj neživým objektom spôsobiť nešťastie. V článku sa dozviete, čo toto prekliatie vlastne spôsobuje a ako sa proti nemu dá brániť.

Evil Eye – význam, vznik a príznaky

Jediný škaredý pohľad človeka dokáže spôsobiť nešťastie, úraz, chorobu alebo v najhorších prípadoch aj smrť.

Folklorista Alan Dudes vydal celú knihu o tejto problematike. Píše v nej, že človek niekedy ani nespácha niečo zlé a aj tak na neho môže zaútočiť niekto so „zlým okom“ či zlým pohľadom. Už len samotné šťastie, bohatstvo, dobrý vzhľad či zdravie človeka dokážu prilákať škaredé pohľady od ostatných.

Ľudia, ktorí sa stanú obeťami tohto prekliatia, môžu pociťovať stratu chuti do jedla, nadmerné zívanie či štikútky, zvracanie alebo horúčku.

Aj na zvieratá a rastliny sa dá uvaliť táto kliatba – kravy napríklad prestanú mať mlieko a stromy sa vysušia a zomrú.

Keď človek niekomu závidí dom, auto alebo inú vec, tak aj tú vie prekliať. Neživé objekty sa často pokazia, rozpadnú alebo sa stanú obeťou nešťastných náhod a živelných pohrôm.

https://www.istockphoto.com/photos/angry-eyes?excludenudity=true&sort=mostpopular&mediatype=photography&phrase=angry%20eyes

Ako sa ochrániť pred Evil Eye

Amulety, ktoré odháňajú zlo, dokážu bojovať proti prekliatu „zlého pohľadu.“ Takéto amulety sú zvyčajne modrej farby, symbolizujúc nebo a božskosť a majú na sebe znak oka.

Cesnak slúži na „odstrašenie“ prekliatia a niektorí ľudia veria, že vyslovovanie samotného slova cesnak má ochranné účinky.

Šamani, duchovní liečitelia a podobní ľudia, ktorí sa vyznajú v nadprirodzených a duchovných záležitostiach, by mali taktiež vedieť odstrániť prekliatie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články