Poriadne kuriózny prípad! Papagáj pomohol vyriešiť vraždu svojej majiteľky! Pozri, ako

Zdieľať
Macaw
In this undated image made available by the Miami-Dade Police Department on Friday, Aug. 30 2013, shows a yellow, blue, green macaw in Miami. The macaw was taken from the backyard of a Miami home earlier this month. The bird's owner says it frequently mimics these names and Spanish words: "Jonathan, Alex, Elvira, Rodo, chaky, que paso papo, flaca, ladra and tose." (AP Photo/Miami-Dade Police Dept. , HO)

Manžel zavraždenej ženy si všimol, že papagáj menom Hercule začal škriekať vždy, keď do domu prišiel synovec. No škriekať začal aj vtedy, keď počul synovcovo meno.

Papagáj Hercule pomohol indickej polícii v meste Agra vyriešiť vraždu svojej majiteľky. 45-ročnú ženu a jej psa našli mŕtvych 20. februára v jej dome a vyšetrovatelia už viac ako týždeň nevedeli zistiť, kto je vrahom.

Manžel zavraždenej ženy si ale všimol zvláštnu zmenu v správaní papagája. Ten začal vždy, keď do ich domu prišiel jeho synovec Ashutosh, škriekať ako zmyslov zbavený.

Thailand Macaw
A Blue and Gold Macaw reaches up for food Monday, March 16, 2009, at the Dusit Zoo in Bangkok, Thailand. The colorful birds are a popular attraction at the Dusit Zoo. (AP Photo/Sakchai Lalit)

„Hercule začal vždy škriekať, a to aj keď sa iba spomenulo Ashutoshovo meno. To vo mne vyvolalo podozrenie a informoval som o tom políciu,“ uviedol muž. Polícia preto jeho synovca zadržala a ten sa počas výsluchu k vražde  napokon priznal.

„Taktiež nám povedal, že mal komplica. Vošli spolu do domu a chceli ukradnúť peniaze a iné cennosti. Mladík sa ale zľakol, že ho teta spozná, a tak ju aj jej psa dobodal na smrť,“ vysvetlil vyšetrovateľ celého prípadu.

Papagáj Hercule by si tak zaslúžil priezvisko po slávnej postave z detektívok Poirot :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom