Duet Karla Gotta s dcérou: Obrovské prachy za posledný hit pred smrťou. Koľko zarobila malá Charlotte?

Zdieľať
Karel Gott s dcérou Charlotte
Karel Gott s dcérou Charlotte Foto: Supraphon

Pár mesiacov pred smrťou urobil Karel Gott veľké rozhodnutie. Nabral posledné zvyšky síl, oslovil lídra českej kapely Kryštrof Richarda Krajča a spoločne so svojou dcérou naspieval nádhernú pesničku. Srdce nehasnou mali počas jeho života niekoľko miliónov videní, už vtedy to bol hit. Po smrti maestra si však na nádherný song kliklo ďalších 15 miliónov ľudí. A nemalé peniaze teraz prijdú na účet Charlotte Gottovej.

Dodnes ju video 28 miliónov ľudí, takéto číslo totiž svieti na stránke YouTube, keď si pozriete dojímavé video otca s dcérou. Pesnička má navyše veľmi silný text, ktorý hovorí o vzťahu otca s dcérou a akoby posledných chvíľach, ktoré Karel Gott trávil so svojou rodinou. Koľko teda zatiaľ Charlotte na pesničke s milovaným „tatínkem“ zarobila? „Zárobky na YouTube sú veľmi individuálne. Peniaze auto kanálu získava z klasickej reklamy ale aj za reklamné bannery. Ale oproti iným krajinám je Česko veľmi malý trh, peniaze za reklamu sú štyrikrát menšia, ako v niektorých ďalších krajinách. Pokiaľ YouTube kanál funguje, chodia tam ľudia, ktorí sa vracajú, tak za jeden milon zhliadnutí by majiteľ dostal 550 až 700 eur,“ povedal hudobný producent Honza Gajdoš.

Keďže pesnička Srdce nehasnou mala 28 miliónov zhliadnutí, na účet vydavateľa mohlo prísť aj 20 tisíc eur. Z toho pre Charlotte to mohlo byť okolo 4 tisíc eur. A to už nie je malá sumička pred 13 ročné dievča. Navyše sa po smrti niekoľkonásobného zlatého slávika dostala pieseň aj do českých rádií a rotovala častejšie, ako inokedy. Každý ju chcel počuť a tak pribudnú na účet rodiny ešte aj tantiémy. A to je rádovo v tisíckach eur. Pesnička pritom vznikala v rýchlosti a musela byť nahraná v rekordnom čase. „Ivanka aj Karel boli úprimní a povedali mi, že pokiaľ sa rozhodnem to napísať, tak že to musím napísať veľmi rýchlo, aby to stihli so Charlottkou naspievať, a to bol aj pre mňa spúšťací impulz a tam sa vo mne začalo skladať to, o čom by tá pieseň mala byť a to bolo tou inšpiráciou,“ povedal Krajčo, autor songu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom