Potravinový škandál v Tescu! Pozri, za čo by malo zaplatiť milión eur!

Zdieľať
Britain Tesco
FILE - This is a Monday, Sept. 22, 2014 file photo of pedestrians as they pass a Tesco shop in London. Tesco shares plunged 16 percent Tuesday Dec. 9, 2014 after the supermarket giant warned that its full-year profits will be significantly below market expectations. The company, one of the world's biggest retailers, said trading profits for the year to February will not exceed 1.4 billion pounds ($2.2 billion), far below market forecasts of about 2 billion pounds. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth, File)

Tesco v Partizánskom dostalo od potravinovej inšpekcie pokutu v rekordnej výške 1 milión eur!

Opakované porušenie zákona spôsobilo, že Tesco v Partizánskom dostalo takúto vysokú pokutu. Obchodný reťazec totiž opakovane ponúkal zákazníkom pokazené ovocie či zeleninu a iné potraviny po záruke. Slovenská pobočka Tesca však na pokutu zo strany Štátnej veterinárnej a potravinovej správy zareagovala odmietavo a napadne ju na súde.

Ako uviedol Denník N, podľa šéfa veterinárnej a potravinovej správy ide o pokutu na spodnej hranici. Za opakované vážne nedostatky pri predaji potravín totiž slovenské zákony umožňujú uložiť pokutu až do výšky 5 miliónov eur!

Prvú pokutu dostalo Tesco v Partizánskom minulý rok v júni vo výške 25 tisíc eur za to, že ponúkali viaceré potrainy po záruke. O mesiac na to kontrolóri na pultoch rovnakej predajne našli sedem druhov pokazených potravín – plesnivé jablká, uhorky alebo hrozno, káva a čaj po záruke.

Okrem 25-tisícovej pokuty dostala predajňa pokutu vo výške 15 tisíc eur za nesprávne skladovanie potravín. Tesco zareagovalo na pokutu na súde, kde požiadalo o odklad. Súd Tescu vyhovel a odložil zaplatenie pokuty do právoplatného rozhodnutia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom