Poznáš najznámejších hudobníkov, ktorí sa na youtube živia svojimi akustickými cover verziami známych pesničiek?

Zdieľať
2016 10 09_15.07.10.jpg

Youtuberskí umelci sa zväčša nevenujú tvorbe vlastných songov, ale prerábaním úspešných skladieb, ktorým dajú nový – akustický rozmer. Pre niektorých je youtube odrazovým mostíkom, iní na ňom zotrvajú a denne svoju tvorbu rozširujú. V článku uvidíte tých najúspešnejších.

Boyce Avenue

Bratia z Floridy začali na youtube pôsobiť v roku 2007. Okrem coverov známych skladieb prinášali aj vlastnú tvorbu. Veľmi rýchlo si získali mnoho fanúšikov a dnes má ich kanál vyše 8 a pol milióna odoberateľov. Svoje pôsobenie presunuli za hranice youtubu. Vydali niekoľko albumov a úspešní sú aj na vlastných živých koncertoch. Do svojich videí častokrát pozvali aj známych umelcov ako Fift Harmony, Beu Miller či Jennel Garciu.

Andie Case

Andie sa na youtube presadila hlavne mixom piesní My and my broken heart/Lonely no more, ktorý si získal vyše 27 miliónov videní. Momentálne ma vyše milión odoberateľov a akustickým coverom sa venuje stále. K nim pridala aj svoje prvé vlogy a živé vystúpenia.

Sam Tsui

Čínsky americký hudobník Sam na youtube priniesol mnoho prerobených originálov v akustickej podobe. Je známy tým, že dokáže spájať rôzne odlišné piesne do jednej. Na svoj kanál prináša už aj vlastné skladby. Prednedávnom jeden cover venoval svojej zastrelenej kolegyni Christine Grimmie. Zaspieval jej pieseň, s ktorou spoločne pred rokmi začínali.

Christina Grimmie

Christina Grimmie bola americkou speváčkou, ktorá začínala svoju kariéru na youtube. Jej cover verzie boli tak úspešné, že sa rozhodla navštíviť spevácku show The voice, kde oslovila všetkých porotcov piesňou Wrecking Ball. Jej mentorom sa stal Adam Levine a umiestnila sa na treťom mieste.

Po súťaži pokračovala vo svojej hudobnej kariére, vydala svoj album a koncertovala. Pri autogramiáde 10. júna 2016 bola zastrelená a následne na druhý deň zomrela.

Gootmusic

Alexander George Gut je talentovaný multi-inštrumentalista pochádzajúci z New Yorku. Hrá na viacero hudobných nástrojov a jeho kanál má viac ako 2 milióny odoberateľov. Jeho najnovším coverom je akustická verzia piesne od Justina Biebera Let me love you, pri ktorej spolupracoval so skupinou  Against The Current.

Megan Nicole

Speváčka pochádza z Texasu a okrem prerábania piesní sa venuje herectvu a modelingu. Na youtube pridala svoju prvú akustickú skladbu v roku 2009. Jej kanál má dnes viac ako 3 milióny odoberateľov z celého sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom