Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poznáte Borák lekársky? Olej z tejto rastliny nám dokáže pomôcť

Cosmetic oil 3164684_640.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com

Olej z Boráka lekárskeho sa používa v tradičnej medicíne ako bylinná liečba kožných ochorení, bolesti a zápalu. Má schopnosť redukovať príznaky ADHD, liečiť infekcie dýchacích ciest, zmierňovať symptómy menopauzy, bojovať proti syndrómu chronickej únavy a dokonca pomáhať v boji proti rakovine. Prečítajte si ďalšie výhody pre naše zdravie, ktoré nám ponúka.

1. Protizápalové vlastnosti

Prínosy pre olej z boráka zahŕňajú schopnosť poskytnúť telu silné protizápalové vlastnosti. Štúdie ukázali, že môže pomôcť znížiť zápal, zlepšiť celkové zdravie a bojovať proti predčasnému starnutiu. Omega-6 a omega-3 mastné kyseliny hrajú dôležitú úlohu v boji proti chorobám. Pomáhajú kontrolovať uvoľňovanie molekúl v tele, ktoré sú zodpovedné za zápalové reakcie.

Nature 3201954_640.jpg
Foto: www.imgur.com

2. Boj proti rakovine

Má schopnosť poskytnúť telu silné antioxidanty, ktoré bojujú proti chorobám, vrátane rakoviny. Štúdie ukázali, že olej zo semien boráka je schopný bojovať proti rakovinovým bunkám, a to vďaka antioxidačným a antimutagenným vlastnostiam. Výskum ukázal, že prínosy z oleja zahŕňajú schopnosť výrazne skrátiť životnosť toxických buniek pri predĺžení rozpätia zdravých, čo naznačuje, že olej môže hrať dôležitú úlohu pri liečbe prírodných nádorových ochorení.

Rakovina.jpg
pixabay.com

3. Znižuje symptómy artritídy

Taktiež má schopnosť znížiť bolesť spojenú s reumatoidnou artritídou. Olej má silné protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť bez použitia liekov. Môže tiež pomôcť znížiť opuchy a citlivosť kĺbov.

Spice 2736903_640.jpg
Foto: www.imgur.com

4. Bojuje s ekzémom a poruchami kože

Ďalším prínosom je, že dokáže liečiť zápalové kožné ochorenia. Pracuje na znižovaní zápalu a hydratuje suchú, podráždenú pokožku. Pomáha opraviť nedostatky kožných olejov, ktoré môžu spôsobiť ekzém.

The putting moisturizer
www.thinkstockphotos.com

5. Pomáha liečiť respiračné infekcie

Ďalej má schopnosť liečiť respiračné infekcie, vrátane tých, ktoré sú spôsobené bežnou zimou alebo chrípkou. Olej pomáha znižovať zápal, ktorý spôsobuje preťaženie a zhoršuje dýchacie príznaky. Môže tiež pomôcť zlepšiť funkciu pľúc a rýchle hojenie.

The couple is sitting on the couch wrapped in blankets. Man and woman are sick. They have a bad cold
www.thinkstockphotos.com

6. Pomoc v oblasti rastu a rozvoja

Čo je naozaj zaujímavé, dokáže pomôcť pri raste a rozvoji tela. Výskum ukázal, že dojčatá a deti, ktoré dostávajú doplnky z oleja z boráka, majú lepšiu mieru rastu a vývoja v porovnaní s tými, ktoré ich nedostávajú. Mastné kyseliny v oleji pomáhajú podporovať zdravý vývoj centrálneho nervového systému a znižujú riziko predčasného pôrodu.

Sisters play together
www.thinkstockphotos.com

7. Môže pomôcť pri nižšej tvorbe tukov

Štúdie poukazujú na to, že prínosy oleja môžu zahŕňať schopnosť pomôcť pri úbytku hmotnosti znížením hromadenia tuku. V jednej štúdii výskumníci zistili, že má ochranné účinky proti nahromadeniu tuku, čo naznačuje, že môže pomôcť znížiť telesný tuk.

Man on scale
www.thinkstockphotos.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 7. marca 2018Zdroj www.davidwolfe.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.