Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozri si video zo štvrtkového vyčíňania chuligánov! Reportéri museli chrániť deti!

tit
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Víťazstvo s príchuťou blenu, ale aj Sparťanské peklo na Slovane. České médiá príliš neoslavujú suverénne víťazstvo Sparty v postfederálnom futbalovom derby v Bratislave (3:0), ktoré český tím udržalo v boji o postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy.

„V Bratislave sa pre vyčíňanie fanúšikov takmer nedohralo. Malo ísť o veľký federálny zápas. Namiesto toho sa súboj zvrhol na nechutnú prehliadku násilia,“ napísal Blesk. Kritikou nešetril ani denník Sport, ktorý si podal nielen českých násilníkov v hľadisku, ale aj slovenských organizátorov.

FUTBAL-EL: Bratislava - Praha

„Mizerný štadión, mizerný trávnik, mizerná organizácia. Také boli vklady slovenskej strany do očakávaného zápasu Európskej ligy medzi futbalistami Slovana Bratislava a Sparty Praha. Českí hostia zasa importovali na Pasienky skupinu šialených bláznov, ako vystrihnutých z mizerného komiksu,“ napísal špecializovaný športový denník o futbalovom „nesviatku“ v Bratislave.

FUTBAL-EL: Bratislava - Praha

Reportéri českého Radiožurnálu Jan Kaliba a Mirko Vasič vo svojej zastaranej kabíne dokonca zachraňovali vystrašené deti, keď do nej vnikol fanúšik Slovana. „Miesto, kde sme pracovali, vyzeralo ako stánok so zeleninou. V bunke chýbalo v oknách sklo, tak sme to besnenie mali priamo pred nosom,“ citovali Sport aj Právo reportéra M. Vasiča. „Najskôr sa okolo nás prehnali slovanisti, ktorí bežali k sparťanom. Tí ich zasa potom vytláčali naspäť. Lenže v priestore medzi oboma tábormi boli normálni ľudia s deťmi. Jedno z nich nám zdesení rodičia podali. Mali sme vo vnútri pult, kam sa dalo schovať, aby človeka nebolo vidieť,“ dodal reportér Jan Kaliba.

Novinár z českého Radiožurnálu sa pozastavil aj nad ďalším problémom. Jeden z fanúšikov Slovana im totiž vytrhol káble na komentátorskom stanovisku. „Bol to fanúšik Slovana. Nazrel dovnútra a so slovami ´čo vy tu robíte?´ začal vyťahovať káble. Prenos však neprerušil, lebo sa mu podarilo vytiahnuť len moje slúchadlá,“ dodal s trpkým úsmevom Kaliba.

FUTBAL-EL: Bratislava - Praha

Aj slovenskí komentátori prežívali krušné chvíle, keďže sa báli, že chuligáni nachádzajúci sa v ich bezprostrednej blízkosti, otočia svoje násilie aj proti nim. „Krvavé tváre, tyče, ani si neviete predstaviť, čo sme prežívali. Nemali sme ani kam utiecť, tak sme sa len schovávali,“ povedal komentátor RTVS Ľuboš Hlavena. Keď sa násilníci zmocnili kovových tyčí a začali sa nimi mastiť, televízni komentátori svoje miesta radšej opustili. „V istej chvíli nám išlo o život,“ cituje sport.cz spolukomentátora RTVS Szilárda Németha.

Hlavný rozhodca Martin Strömbergsson v čase začiatku incidentu prerušil zápas na 40 minút, potom sa dohralo. Úradujúci český šampión triumfoval nielen agresivitou svojich priaznivcov, ale aj výsledkovo. Sparta má v tabuľke I-skupiny EL 6 bodov, Slovan zostal posledný s nulou na konte bodov aj gólov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 25. októbra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: