Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozrite sa na krásnu farebnú dedinku, ktorá zaujala svet

Dedinka.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Určite ste už videli rôzne farebné veľkolepé domy, či iné objekty. Táto dedinka je však úplne úžasná. Farebný nie je len jeden dom, ale všetky.

Kampung Pelangi je dedinka v Indonézii. Je jednou z najfarebnejších dedín na svete. Obec, v ktorej sa nachádza 232 domov, je pomaľovaná krásnymi jasnými farbami a zdobená nástennými maľbami.

Foto 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Dedinka Kampung Pelangi len nedávno dostala peniaze na prerábku, ktorá mala prilákať viac turistov. A vyzerá to tak, že sa jej to naozaj podarilo. Vláda rozhodla, že dedina, ktorá sa predtým nazývala Kampung Wonosari, dostane 22 000 dolárov. 

Foto2.jpg
Foto: www.imgur.com

A tak túto sumu naplno využili a získali nielen viac turistov, ale aj obdiv celého sveta. Rôzne fotografie sa totiž objavujú aj na sociálnych sieťach, kde to naozaj žije. Táto obec však nie je prvá v Indonézii, ktorá prešla takouto farebnou premenou.

Foto3.jpg
www.instagram.com

Projekt spoločnosti Pelangi bol inšpirovaný inými menšími obcami v Indonézii, ako napríklad Kampung Kali Code v Yogyakarte a Kampung Tridi v Malangu, ktoré boli taktiež premaľované. „Dúfame, že Kampung Pelangi bude najväčšou pestrou dedinou v Indonézii,“ povedal Slamet Widodo, riaditeľ strednej školy v Kampung Pelangi, ktorý prvý projekt inicioval.

Foto4.jpg
www.instagram.com

Pozrite sa na tie krásne farebné domčeky

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 12. mája 2017Zdroj mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: