Prečítaj si, kto je najlepšie zarábajúcou hudobníčkou podľa magazínu Forbes!

Zdieľať
hudobnicky

Najlepšie zarábajúcou hudobníčkou je podľa magazínu Forbes americká speváčka Beyoncé, ktorá v období od júna 2013 do júna 2014 zarobila 115 miliónov dolárov (v prepočte približne 91,9 milióna eur).

Tridsaťtriročná niekdajšia členka skupiny Destiny’s Child, ktorej vlani patrila s 53 miliónmi dolárov štvrtá priečka, za to vďačí predovšetkým častému koncertovaniu. V spomínanom období absolvovala 95 vystúpení, pričom za každý koncert zinkasovala v priemere 2,4 milióna dolárov. Okrem toho mala príjmy aj z predaja jej ostatnej eponymnej štúdiovky, ktorú vydala vlani v decembri, a tiež z reklamných kontraktov.

Beyonce, Jay Z
Entertainers Beyonce and Jay Z attend an NBA basketball game between the Brooklyn Nets and the Oklahoma City Thunder, Monday, Nov. 3, 2014, in New York. (AP Photo/John Minchillo)

Z tretieho na druhé miesto sa posunula Taylor Swift so 64 miliónmi dolárov (51,1 milióna eur), pre ktorú je to zatiaľ najlepšie umiestnenie v kariére. Ešte väčší posun zaznamenala Pink, ktorá sa vďaka 52 miliónom dolárov (41,5 milióna eur) dostala z vlaňajšej ôsmej priečky až na tretiu.

Taylor_Swift_Performs_on_

Prvú päťku uzatvárajú Rihanna so 48 miliónmi dolárov (38,3 milióna eur) a Katy Perry so 40 miliónmi dolárov (31,9 milióna eur). Madonna, ktorej vlani patrila prvá priečka, sa tento rok nedostala ani do prvej desiatky, zatiaľ čo Lady Gaga sa prepadla z druhého miesta na deviate. Do prvej desiatky sa nezmestili ani interpretky ako Alicia Keys, Nicki Minaj či Miranda Lambert.

Rebríček najlepšie zarábajúcich hudobníčok za uplynulých 12 mesiacov podľa magazínu Forbes:
1. Beyoncé – 115 miliónov dolárov
2. Taylor Swift – 64 miliónov dolárov
3. Pink – 52 miliónov dolárov
4. Rihanna – 48 miliónov dolárov
5. Katy Perry – 40 miliónov dolárov
6. Jennifer Lopez – 37 miliónov dolárov
7. Miley Cyrus – 36 miliónov dolárov
Céline Dion – 36 miliónov dolárov
9. Lady Gaga – 33 miliónov dolárov
10. Britney Spears – 20 miliónov dolárov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom