Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečítaj si, kto je najlepšie zarábajúcou hudobníčkou podľa magazínu Forbes!

hudobnicky
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Najlepšie zarábajúcou hudobníčkou je podľa magazínu Forbes americká speváčka Beyoncé, ktorá v období od júna 2013 do júna 2014 zarobila 115 miliónov dolárov (v prepočte približne 91,9 milióna eur).

Tridsaťtriročná niekdajšia členka skupiny Destiny’s Child, ktorej vlani patrila s 53 miliónmi dolárov štvrtá priečka, za to vďačí predovšetkým častému koncertovaniu. V spomínanom období absolvovala 95 vystúpení, pričom za každý koncert zinkasovala v priemere 2,4 milióna dolárov. Okrem toho mala príjmy aj z predaja jej ostatnej eponymnej štúdiovky, ktorú vydala vlani v decembri, a tiež z reklamných kontraktov.

Beyonce, Jay Z

Z tretieho na druhé miesto sa posunula Taylor Swift so 64 miliónmi dolárov (51,1 milióna eur), pre ktorú je to zatiaľ najlepšie umiestnenie v kariére. Ešte väčší posun zaznamenala Pink, ktorá sa vďaka 52 miliónom dolárov (41,5 milióna eur) dostala z vlaňajšej ôsmej priečky až na tretiu.

Taylor_Swift_Performs_on_

Prvú päťku uzatvárajú Rihanna so 48 miliónmi dolárov (38,3 milióna eur) a Katy Perry so 40 miliónmi dolárov (31,9 milióna eur). Madonna, ktorej vlani patrila prvá priečka, sa tento rok nedostala ani do prvej desiatky, zatiaľ čo Lady Gaga sa prepadla z druhého miesta na deviate. Do prvej desiatky sa nezmestili ani interpretky ako Alicia Keys, Nicki Minaj či Miranda Lambert.

Rebríček najlepšie zarábajúcich hudobníčok za uplynulých 12 mesiacov podľa magazínu Forbes:
1. Beyoncé – 115 miliónov dolárov
2. Taylor Swift – 64 miliónov dolárov
3. Pink – 52 miliónov dolárov
4. Rihanna – 48 miliónov dolárov
5. Katy Perry – 40 miliónov dolárov
6. Jennifer Lopez – 37 miliónov dolárov
7. Miley Cyrus – 36 miliónov dolárov
Céline Dion – 36 miliónov dolárov
9. Lady Gaga – 33 miliónov dolárov
10. Britney Spears – 20 miliónov dolárov

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor radkaDátum 5. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014,© NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: