Šokujúca správa: Zomrel najbohatší Čech Petr Kellner (†56). Majiteľ Markízy zahynul pri páde vrtuľníka

Zdieľať
Petr Kellner
Petr Kellner Foto: PPF

Z Čiech prišla šokujúca správa. Po páde vrtuľníka zahynul najbohatší Čech a majiteľ operátora O2, či televízie Markíza. Stalo sa tak v odľahlej časti amerického štátu Aljaška. Pri tragédii zahynulo päť osôb vrátane dvoch českých podnikateľov – Petra Kellnera a Benjamina Larochaixa. V helikoptére sa viezlo dohromady šesť osôb. Boli to traja hostia a dvaja sprievodcovia z horskej chaty Tordrillo. Jedna osoba zostáva vo vážnom stave v nemocnici.

Vrtuľník havaroval za neznámych okolností asi 80 kilometrov východne od mesta Anchorage o 18:35 miestneho času. Chata sa nachádza asi 97 kilometrov severozápadne od Anchorage pri jazere Judd. Kellner bol najbohatší Čech. Do jeho portfólia patrí aj skupina PPF s televíznymi spoločnosťami Markíza a Nova. „Kým jeho pracovný život bol naplno v znamení neuveriteľnej pracovitosti a kreativity, jeho súkromný život patril jeho rodine a deťom. Pohreb preto prebehne v úzkom rodinnom kruhu. Prosíme všetkých, najmä médiá, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie rodiny pána Petra Kellnera,“ povedala pre agentúru ČTK hovorkyňa PPF Jitka Tkadlecová.

Skupina Petra Kellnera sa pritom len minulý rok stala vlastníkom televízie Markíza, spoločne so sieťou staníc skupiny CME, do ktorej patrí aj česká sestra TV Nova. Okrem toho vlastnil na Slovensku aj operátora O2. Kellne bol známy tým, že si svoje súkromie prísne strážil a jeho fotografie boli naozaj vzácnosťou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom