Prichádza o peniaze: So zápasníkom Attilom Véghom ukončila spoluprácu ďalšia značka

Zdieľať
Attila Végh
Foto: Instagram/veghattila

Dôvodom prerušenia spolupráce je, že zápasník verejne podporil vtedajšieho kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho.

Meno Attila Végh pozná každý milovník MMA zápasov. Športovec je taktiež spolumajiteľom Fight Night Challange, ktorá vypukne už túto sobotu 20. apríla v Bratislave.

Pred pár týždňami sa konali prezidentské voľby. Niektoré celebrity nabrali odvahu a zverejnili, ktorému kandidátovi vyjadrili podporu. Budúceho prezidenta Petra Pellegriniho podporili napríklad moderátorka Jasmína Alagič s raperom Patrikom Rytmusom Vrbovským. Pellegriniho volil aj Attila.

Zverejnenie politického názoru však má svoju dohru. Pred niekoľkými dňami ukončila spoluprácu so zápasníkom spoločnosť Renault Slovensko a ako dôvod uviedla, že Attila sa politicky angažoval a volil Pellegriniho.

„Obdržal som e-mail, ktorým ma istá komerčná značka ,trestá‘ za to, že som slobodne prejavil pri voľbe prezidenta svoj súkromný politický názor a presvedčenie v domienke, že žijeme v krajine, kde sa to slobodne prejaviť môže…“ vyjadril sa Attila.

Zverejnil komunikáciu svojej manažérky s automobilkou. Spoločnosť tvrdí, že ambasádori by mali ostať politicky neaktívni.

Zápasník prišiel aj o biznis so značkou Pierre Baguette, ktorej tvárou bol viac ako 1,5 roka. Značka sa vyjadrila, že hoci si ctí slobodu prejavu, považuje za dôležité dodržiavanie kultivovanosti komunikácie na verejnosti. Zmluva s Attilom vyprší v júni.

Attila Végh
Foto: Instagram/veghattila

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom