Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príroda sa zbláznila! Uškatce na Marionovom ostrove znásilňujú tučniaky a je to na videu!

Bounce Back Seal
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
A female grey seal looks for food after climbing out of a holding tank at the Marine Mammal Stranding Center in Brigantine N.J. on Friday, Nov. 14, 2014. The land-loving seal, which has come ashore repeatedly in New York and New Jersey since march, is being sent to a zoo in Detroit because it has become too accustomed to humans. (AP Photo/Wayne Parry)
reklama:
reklama:

Je to neuveriteľné, ale vedci zaznamenali, že mladé samce uškatcov antarktických  sa snažia o pohlavný styk s tučniakmi patagónskymi!

Vedci z University of Pretoria v Juhoafrickej republiky zdokumentovali tri nové prípady, keď sa mladé samce uškatcov antarktických (Arctocephalus gazella) pokúsili o pohlavný styk s tučniakmi patagónskymi (Aptenodytes patagonicus). Odborníci toto netradičné sexuálne správanie zaznamenali na neobývanom Marionovom ostrove v Indickom oceáne, pričom sa im ho podarilo aj nafilmovať.

Prvý zaznamenaný prípad takéhoto správania pozorovali vedci ešte v roku 2006, pričom sa tak stalo tiež na spomínanom Marionovom ostrove. Vtedy špekulovali, že mohlo ísť o správanie sexuálne neskúseného uškatca, prejav agresie alebo hry, ktorá sa zmenila na sexuálne správanie. Nové prípady však odborníkov prekvapili. „Nečakal som, že znova zaznamenáme podobné správanie a určite nie, že sa tak stane vo viacerých prípadoch,“ uviedol P. J. Nico de Bruyn, ktorý spolu s Williamom A. Haddadom viedol výskumný tím. Vo všetkých štyroch zdokumentovaných prípadoch najprv uškatec tučniaka prenasledoval, a keď ho chytil, tak sa s ním pokúsil opakovane páriť. Každý pokus trval približne päť minút, pričom medzitým oddychoval. Pri niektorých pokusoch sa uškatcom podarilo vniknúť do tučniačej kloaky. V troch zo štyroch prípadov uškatec nakoniec tučniaka pustil, raz ho však zabil a zožral.

Uškatec antarktický je tak jediným druhom plutvonožca, u ktorého zaznamenali pokusy o párenie so živočíchom patriacim do úplne inej triedy. Vedci si navyše myslia, že v tomto prípade ide o správanie, ktoré sa uškatce na Marionovom ostrove od seba učia. „Uškatce majú schopnosť učiť sa, to je dokázané. Takže keď samce vidia, že iný uškatec sa snaží spáriť s tučniakom, tak sa o to neskôr môžu pokúsiť aj sami. To môže vysvetľovať, prečo sa počet takýchto prípadov zvyšuje. Ak však naozaj ide o naučené správanie, tak naozaj neviem, aký prospech z toho majú. Možno si tak ventilujú sexuálnu frustráciu, keďže ide o mladé samce, ktoré si ešte nedokážu ubrániť svoje samice,“ dodal de Bruyn.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 19. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., ilustračná: SITA/AP, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: